Balıkev için özel tavsiye…

Balıkev için özel tavsiye…

Balıkev hem balık satın almak hem de pratik bir balık sefası yapmak için birebir…

Benim gittiğim şubeleri Etiler Nispetiye Caddesi, İstinye Park ve City’s mahalle. Bir tane de Aqua Florya AVM’de var. İstediğin balığı seçip pişirtebileceğin gibi menüde hazır olarak bulunan leziz seçeneklerden birini de yiyebilirsin.

Haftada iki defa balık yemenin cilde olan katkıları ve genel olarak balık yemenin gayet sağlıklı bir şey olduğu belirtmekte fayda var.

Benim Balıkev’in menüsünden seçim yapacaklara özel tavsiyem ve levrek severlerin mutlaka denemesi gereken bir lezzet: ‘kağıtta levrek’. Şu ana kadar yediğim en leziz pişirilen levrekti diyebilirim. Bunun nedeni de güzel bir şekilde pişirilmiş olan levreğin altına konulan biber, domates ve baharatlar. Balığın tadına tat katmış. Hatta balık sevmeyenlerin bile kağıtta levreği beğeneceğine eminim.

fotoğraf 1

 

Tabii balık öncesindeki leziz mısır ekmeğini istemeyi sakın unutma. Başlangıç olarak değişik bir lezzet istiyorsan da balık köftesi gayet başarılı.

fotoğraf2                       fotoğraf

Malum balığı bastırmak gerek. =) O nedenle balık sonrası dondurmalı irmak helvasını yemeden olmaz.

fotoğraf 2

Son olarak şunu belirtmemde fayda var: Nispetiye Caddesi üzerindeki Balıkev Mutfak diye adlandırdıkları şubeleri gerçekten daha bir özenli ve farklı. Şubeler arası favorim burası.

Şimdiden afiyet olsun!

Balıkev: Nispetiye Caddesi No:104 Etiler – City’s Alışveriş Merkezi Mahalle katı Nişantaşı

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.