Yeniköy’de huzurlu bir adres… Molka Cafe

Yeniköy’de huzurlu bir adres… Molka Cafe

Popüler yerler yerine, şehir karmaşasından biraz uzağa kaçıp, lezzetli yemekler ve ev ortamı rahatlığıyla keyifli bir vakit geçirmek için Yeniköy kafeleri ideal bence. Sen de tatlıları barın üstünde görüp seçebileceğin, evine almak isteyeceğin renkli sandalyelerinde arkadaşlarında uzun uzun sohbet edebileceğin ya da bilgisayarını alıp çalışabileceğin bir yer arıyorsan Molka Cafe’yi mutlaka denemelisin.

Güzel bir kahvaltı ya da keyifli bir akşam yemeği için uğrayabileceğin bu kafede çay ve tatlı keyfi yapmak da gerçekten iyi bir alternatif. Kahvaltıda La Vie En Rose‘da olduğu gibi french toast, pancake tarzı yabancı kahvaltı lezzetlerini tadabileceğin gibi, güzel bir menemen ya da tavada hazırlanmış sucuklu kaşarlı tostla da kahvaltı keyfi yapabilirsin.molka

Gün içinde gittiğinde ise demlikte gelen Ronnefelt markalı çay çeşitlerinden birini seçip lezzetli bir cheesecake, apple crumble tart ya da çikolatalı tartla çay saatinin hakkını verebilirsin.

Günlük hazırlanan kiş ya da çorbalar da denemeye değer. Biz gittiğimizde kırmızı biber çorbası vardı ve gerçekten çok lezzetliydi. Böyle değişik lezzetlerle tanışmak da insana gerçekten keyif veriyor.

fotograf 1 (1)fotograf 3 (1)

 

Şarap yanına paylaşmalık bir şeyler aradığında melanzane, brushetta ve peynir tabağı ideal tercihler olabilir. Ana yemek istediğinde ise ızgara et, tavuk ve balık çeşitlerinden birini severek yiyeceğine eminim. Salata yemek istersen keçi peynirli salatayı, makarnalardan ise patlıcanlı penneyi öneririm.

fotograf 2 (1)

Rahat ortamı ve lezzetli yemekleri olan Molka Cafe huzurlu bir akşam geçirmek ya da rahat muhabbet edip güzel tatlı tuzlu atıştırmalıklarla günümü neşelendirmek istediğimde aklıma gelen ilk yerlerden biri, denemeni tavsiye ederim.

Molka Cafe – Köybaşı Caddesi No: 158 / B 34464 Yeniköy Sarıyer İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.