Reyhan’la yarışır! Bravo Patisserie

Reyhan’la yarışır! Bravo Patisserie

İzmirliler bilir, Reyhan İzmir’de tartışılmaz bir yere sahiptir. Pasta dedin mi ilk akla gelen yer, cumartesi günlerinin vazgeçilmez durağı, bayram çikolatalarının adresidir. Hal böyleyken gerçek bir rakibi olması zor tabi. Ama Bostanlı ve Karşıyaka’da oturan bir çok kişinin çok iyi bildiği ve yavaş yavaş İzmir’de de hakettiği yeri bulan bir yer var tabi ki: Bravo Patisserie

Bostanlı’daki esas yeri ve son bir kaç yılda Ege Park’a açılan şubesiyle bir çok kişiyi lezzete boğan bu pastanede neler yemeli diye merak edenler için senelerce buradaki lezzetlerle kendini şımartmış biri olarak önerilerimi listelemek istedim.

fotograf 5 (1)                 fotograf 3 (3)

Çikolatalı tart: Sert kenar kısmı mı yoksa çikolatalı mus ya da ıslak bir brownieye benzeyen iç kısmı mı daha güzel hala karar veremiyorum.

Meyveli tart: Çilekli minik tartolet gibi olanları da kalabalık bir geceye hediye ya da doğum günü pastası olarak götürebileceğin karışık meyveli olanları da gerçekten harika.

fotograf 4 (2)                fotograf 1 (4)

İtalyan dondurması: Özellikle belçika çikolatalısı müthiş, sahibinin İtalya’da eğitim aldığına değmiş. İzmir’de Cremeria Milano açılana kadar İtalyan anlamında gerçekten önemli bir açığı kapıyordu. Cookie veya çilekli, böğürtlenli gibi meyveli dondurmalar da tercih edilebilir.

Tuzlu poğaçalar ve tatlı kurabiyeler: İyi yapılmış olanına zaten hiç bir zaman karşı koyamam, buradakilerin ise hepsi lezzetli! Kaloriden korkmuyorsan bir kutu yiyebilirsin.

Ekler: Ben ekler fanı değilimdir ama buradakiler herkesi çok mutlu ediyor. Ben değişik lezzetleri sevdiğimden İstanbul’daki Pasta Sanatı‘nı tercih ederim, ama İzmir için yüksek puanları hakediyor.

Luv: Buraya özgü, nescafe ile ıslatılmış brownie üzerine çikolatalı muhallebiden oluşan lezzetli bir sütlü tatlı.

İlginç bir şeyler istersen Viyana’ya özgü cevizli Esterhazi’yi de cevizli dondurmayla denemeni tavsiye ederim.

fotograf 2 (4)                fotograf (32)

Çay, kahve içmek için de keyifli bir ortama sahip Bravo Patisserie’den sevdiklerine garanti bir hediye götürmen, lezzetli ve tasarım bir pasta yaptırman mümkün. Denememek büyük kayıp olur.

Şimdiden afiyet olsun!

Bravo Patisserie – Cemal Gürsel Cad. No:111 Bostanlı / İzmir / Türkiye

Paylaş

About the author

2 comments

  1. FahreDDinDeveci

    İzmir`e , işine ve insana saygılı bir mekanla yarışabilecek yeni bir işletmenin kurulması çok sevindirici..İlk Fırsatta Gideceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.