Sağlıklı, hafif ve yöresel lezzetler için…Naif

Sağlıklı, hafif ve yöresel lezzetler için…Naif

Naif Karaköy’de son derece özenle hazırlanmış çok sempatik bir restoran…Özelliği ev yemeği, yöresel lezzetler ve sağlıklı besinler üzerine yoğunlaşmış bir yer olması. Bana kalırsa en çarpıcı tarafı iç mekanının çok güzel dekore edilmiş ve ferah bir atmosfere sahip olması.

fotoğraf 4

Bir cumartesi günü akşamüstü gittiğimiz mekan gayet tenhaydı. Belli ki yoğunluk haftaiçi özel çıkan günlük öğlen menüsü zamanında ya da akşamları oluyor. Sessiz sakin bir ortam beklentisi olanlar için akşam üstü Naif’e gidip erken ve sağlıklı bir akşam yemeği yemek güzel bir alternatif.

Menü kahvaltı için özel seçenekler, salatalar, yöresel yemekler, et ve balık çeşitlerinden oluşuyor. Kapsamlı kahvaltı menüsü dikkat çekici. Salataların özelliği ise her salata bazının üstüne dilersen et ve ya tavuk koydurabilmen. Böylece damak tadına en uygun salatayı isteidğin şekilde oluşturabilirsin.

Bizim tercihimiz mezelerden seçme tabağı ve roka salatasından yana oldu. Meze tabağında mücver, humuslu ızgara karides, cacık, kurutulmuş domatesli ezme ve yaprak sarma var. En dikkat çekici lezzet sarma ve ezmeydi. Diğerleri ortalamaydı diyebiliriz. Hatta karidesin altındaki humus lezzetsizdi.

fotoğraf 5                              fotoğraf 1

İçi pancar, ceviz ve keçi peyniriyle güzel hale gelmiş roka salatası çok başarılıydı. Hem sağlıklı hem de leziz. Üstüne et te konduğunda doyurucu bir öğle yemeği haline dönüşebilir.

fotoğraf 2

Menüdeki diğer favorilerimiz ise güveçte fırınlanmış fıstıklı ve keçi peynirli mevsim sebzeleri ve kuzukulağı salatası. Tüm bunlara ek olarak girişteki masada günün spesyali olan hamurişlerini de bulabilirsin.

fotoğraf 3

Hem sağlıklı beslenme düşkünleri için hem de Karaköy civarında çalışığ öğle yemeği alternatifi arayanlar için uygun bir yer olan Naif denemeye değer.

Şimdiden afiyet olsun!

Naif: Kemankeş Mahallesi, Mumhane Caddesi, No 52, Beyoğlu, İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.