Armutlu’ya değer katan yeni bir lezzet durağı…Sushimoto

Armutlu’ya değer katan yeni bir lezzet durağı…Sushimoto

Beklenmedik bir semtte beklenmedik derecede lezzetli sushi ve deniz ürünleri için adres: Sushimoto.

İstanbul’da giderek artan sushi alternatifleri sushi severler için oldukça sevindirici. Makul fiyatlara da bir çözüm bulmayı başarırsak sushi yeme sıklığımız giderek artacağa benziyor. =)

Açılalı 3 hafta olan yepyeni bu keyifli mekan özenli ve misafirperver tavrıyla çok konuşulucağa benziyor. Öncelikle Etiler, Bebek civarında oturanlara müjdeli haber, eve servisleri de var ama ben Sushimoto’ya özellikle gidip o güzel atmosferde çok kısa sürede servis edilen lezzetleri bizzat tatmanı tavsiye ederim.

Sushimoto’nun özel lezzetleri menüde Moto Style adı altında bulunan starter’lar diyebiliriz. Yediğimiz en leziz şeyler onlardı. Özel tavsiyeler: trüf soslu levrek carpaccio ve crispy soğanlı deniz tarağı. Çig balıktan vazgeçemeyen deniz ürünü severler için birebir.

1                             3photo

Roll’lara gelirsek yine Moto Style altında bulunan Tiger Prawn Special için en doyurucu roll diyebiliriz. Ama şunu belirtmekte fayda var ki: içindeki jumbo karidesin ve roll’un dışının kızarmış olması sebebiyle diğer roll’lara göre daha ağır bir lezzet bu. O yüzden bizim favori lezzetimiz olmadı ama doyurucu olduğu ve çiğ balık yiyemeyenleri sevindireceği kesin.

4photo                            7photo

Favori roll’larımız: Ebi Tempura (8 adet gelmesi güzel ve dışındaki patlaklar çok leziz), SushiMoto roll (yılan balığı ve avakadolu) bir de Salmon Avakado roll (4 parça geldiği ve çok hafif olduğu için sadece tadımlık).

5photo                         6photo

Nigiri severler için de Fatty Tuna tavsiyemiz. Zaten vazgeçilmez lezzetlerden biri olduğu için menüye bakınca gözler ister istemez ona kayıyor. Daha iyi Nigiri’ler yediğimizi belirtmekte fayda var ama bu da güzeldi.

2photo

Leziz bir deneyim sunan SushiMoto İstanbul’un en iddialı yerlerinden biri olmaya aday. Fakat son olarak belirtmem gereken bir nokta var. Fiyat – kalite dengesi olarak bakıldığında İnari bir adım önde gibi görünüyor. Tabi İnari’deki füzyon sushi kültürünü sevenler için…Klasiklerden şaşmak istemeyenler burayı daha çok beğenebilir.

Afiyet olsun!

SushiMoto: Bilgi Sok. No:26, 34500 Etiler, Armutlu Istanbul

Paylaş

About the author

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.