Kahvaltı keyfine Boğaz manzarası eklemek isteyenlere…Feriye Cafe

Kahvaltı keyfine Boğaz manzarası eklemek isteyenlere…Feriye Cafe

Feriye Cafe güzel bir manzara eşliğinde kahvaltı yapmak, sahil hattının tadını çıkarmak ve sakin bir ortamda keyilfi bir Pazar geçirmek için güzel bir alternatif…

Feriye Lokantası’nın tam üstünde yer alan bu mekan lokantaya kıyasla Boğaz’a daha yukarıdan hakim. Özenle hazırlanmış bir yer, nostaljik bir havası da var ve yazları da açık bahçesinde denizin tam kenarında hizmet veriyor.

Kahvaltı için Mekanist‘in Gezgin Guru Etkinliği vasıtasıyla tercih ettiğimiz bu mekanda sunum gayet şık. Hatta kahvaltı tabağının kapsamı o kadar geniş ki hepsini bitirmek çok zor…Tabaktaki çeşitler: Hellim peyniri, Van otlu peynir, beyaz peynir, incir, ceviz, sucuk, domates, salatalık, lor, ayva reçeli, bal, kaymak, zeytin…

fotoğraf 2                         fotoğraf 4

Bizim bunlara ek olarak yediklerimiz ısırgan otlu omlet ve menemendi. Benim için kahvaltının yıldızı ısırgan otlu omlet. Çok sağlıklı olan ısırgan otu omlete çok yakışmış, tavsiye ederim.

fotoğraf 1

Masada taze ekmek çeşitlerine ek olarak pişi de vardı. Pişiyi benim gibi nostaljik bir lezzet olarak görenlere tavsiyem pişi de söylemeleri…çok yağlı değil, denemeye değer.

fotoğraf 3

Feriye Cafe’deki kahvaltı taze ve leziz fakat diğer yerlerden çok ta farklı olmayan lezzetler hakim. Tek avantaj şu: bu kapsamlı kahvaltı tabağının fiyatı 50 TL fakat öğlen 12’den önce kahvaltıya gidersen bu fiyata dahil olarak bir de hemen kafenin yanı başında bulunan sinemanın ilk seansına hediye bilet kazanıyorsun! Böylece daha karlı bir hale dönüşüyor.

Bol keyifler!

Feriye Cafe: Yıldız Mh., Çırağan Cd No:40, Beşiktaş

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.