Güzel mezeler ve balık ara sıcakları ile keyif: Hayat Cihangir

Güzel mezeler ve balık ara sıcakları ile keyif: Hayat Cihangir

Cihangir’de güzel mezeler yiyip fonda güzel müzikler eşliğinde rakı içmek istersen Hayat Cihangir’e gelebilirsin. Meze tepsisinden istediğin mezeyi seçip keyfine başlayabilirsin. Fava, enginar, kurutulmuş domatesli zeytinler, fesleğenli cevizli tulum peyniri,asma yaprağında levrek, patlıcanlı mezeler, ahtapot salata gibi bir çok mezeyi bulabileceğin Hayat Cihangir’de bu mezelerin hepsi standardın üstüne bir lezzette.

hayat1                         hayat2

Sen de benim gibi mezeleri çok seviyorsan yanında getirdikleri zeytinli kekikli muhteşem ekmekle birlikte meze ile doyman bile mümkün. Ama ara sıcaklara da yer bırakıp beğendili ahtapot ve ızgara kalamarı denemeni tavsiye ederim. Eğer balık istemezsen ciğeri de deneyebilirsin.

hayat3

Ana yemeğe yerin kalırsa asma yaprağında çipurayı tercih edebilirsin. Yemeği tatlıyla bitirmek istersen kabak tatlısını yemeni öneririm.

Dışına dantel geçirilmiş küçük ve sevimli rakı bardağında güzel rakılar içebileceğin gibi kuytu arka balkonunda biraz daha soğuk günlerde de dışarıda oturmanın tadını çıkarabilirsin.

Lezzetli mezeler ve ara sıcaklarla keyif yapmak istediğinde Hayat Cihangir’e gelebilirsin. Biraz fazla rakı içtiğinde hesap çok yemesen bile 100 liraya ulaşabilir, bu bölgedeki balık restoranlarıyla kıyasladığında bu fiyat normal sayılabilir ama kendini hazırlayıp gitmekte fayda var…

Hayat Cihangir – Akarsu Cd. 25, İstanbul, Türkiye 34433

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.