Pastadan çok daha fazlası… Art Cafe

Pastadan çok daha fazlası… Art Cafe

Kek ve krema katmanlarından oluşan klasik pastalardan sıkıldıysan, bezeler ve çok kaliteli çikolatalarla hazırlanan çikolatalı mus gibi kremalar, lezzetli meyvelerle hazırlanmış pastalar, tartlar yemek istiyorsan denemen gereken adres Art Cafe.

İçinde fındıklı mereng katmanları, badem, çikolatalı krema ve kestane ile hazırlanan unsuz yağsız pastası Piano ve yine badem ve mereng katmanlarının yanı sıra krema ve çilekle hazırlanan Pinoli pasta benim favorilerimden. Kestane sevmeme rağmen Piano’ya bayılıyorum ama sen illa ki kestanesiz olsun istersen o zaman bol çikolatalı Japone’yi tercih edebilirsin.

IMG_5036      IMG_5037

Pastaların yanı sıra Limonlu Mereng Tart; vişne, çikolata ve badem ezmeli üzerinde beyaz çikolata rendesi bulunan tart Trio ve Elmalı Tart da çok lezzetli alternatifler, özellikle Limonlu merengi doğum günü pastam olabilecek kadar çok seviyorum.

Benim gibi küçük atıştırmalıklara meraklıysan Cevizli Nuga Tartolet, Vişne Badem, çikolatlaı Şokopuf, mini karamel brownie ve kiş tartolet gibi çeşitlerle 5 çayı keyfini arttırabilirsin.

Akşama misafirin olduğunda yemeğin yanına güzel bir sunum yapmak istersen de enginarlı, patlıcanlı ya da ıspanaklı kiş gibi lezzetli kiş seçeneklerini öneririm. Ben bu kişleri keyifle akşam yemeği yerine de yiyebilirim.

Benim için İzmir’deki Reyhan‘ın ne kadar özel bir yeri varsa İstanbul’da da Art Cafe’nin öyle bir yeri var. Her ürününü keyifle yedim şuan kadar! O yüzden birine hediye götürmek için ya da evde bir organizasyon yapmak istediğinde buradaki lezzetleri denemeni kesinlikle tavsiye ederim.

IMG_5035

Levent, Nişantaşı ve Çifte Havuzlar’da şubeleri var ama akşama her ürün kalmıyor. Çok özel bir çeşit istiyorsan sabahtan arayıp hazırlatmakta fayda var.

Art Cafe – Karanfil Çarşısı, Hanımeli Sokak, No.3 Levent İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.