Amsterdam’da fondü keyfi…

Amsterdam’da fondü keyfi…

Fondünün her çeşidine bayılıyorsan, güzel bir şarap yanına peynir fondü ya da et fondü sipariş edip kendini şımartmak istiyorsan Amsterdam’da gitmen gereken adres Fondue & Fondue.

Leidseplein ya da Wondelpark civarında dolaştığın bir gün daha çok yerlilerin tercih ettiği bir yerde yemek için de ideal bir tercih cidden. Overtoom caddesi üstünde çok da büyük olmayan ama keyifli bir ambiyansa sahip Fondue & Fondue ‘de güzel bir akşam geçireceğine eminim.

Fondü olarak et, balık ya da peynir fondüden birini seçebilirsin. Fondüleri iki kişilik hazırladıklarından baya doyurucu, farklı çeşitler denemek istersen kalabalık gruplar halinde gitmeni tavsiye ederim.

fondu1

Peynir fondü güzel peynir çeşitleriyle hazırlanmıştı ve çok lezzetliydi. Yanında ufak ufak parçalar halinde getirilmiş ekmekler dışında, brokoli, kırmızı ve sarı biber, turşu ve salata olduğu için insanın gözünü de doyuran nitelikte bir sunuma sahipti.

fondu2

Sen de benim gibi hem peynir fondü hem de et fondüyü çok seviyorsan o zaman buraya kalabalık gitmeni öneririm. Yine de fondü Türkiye’de Crepe & Fondüe gibi Etiler’de bulunan ve makul fiyatlara sahip yerler dışında çok da rahat bulamadığımız bir yemek olduğundan Asterdam’a gitmişken bu lezziz adresi denemeni tavsiye ederim

İyi Keyifler!

Fondue & Fondue – De Overtoom 415 Amsterdam Hollanda (020-6129104)

Paylaş

About the author

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.