Karaköy’de ocakbaşı keyfi…Ali & Haliç Ocakbaşı

Karaköy’de ocakbaşı keyfi…Ali & Haliç Ocakbaşı

Haliç manzarasına karşı keyif yapmak, ocakbaşı atmosferini yaşamak ve güzel lezzetler eşliğinde muhabbet edip içkisini yudumlamak isteyenlere yepyeni bir adres: Ali & Haliç Ocakbaşı.

Bu mekanın en ilginç özelliği bir ocakbaşı için gayet genç bir kitleye sahip olması. Karaköy’de olması ve içerisinin salaşlıktan uzaklığı nedenlerden bazıları olabilir…Oldukça gürültülü fakat çok keyifli bir yer olduğunu belirtmekte fayda var. Tüm masaların dolu olduğu bu mekana rezervasyon yaptırarak gitmek şart. Servis çok özenli ve hızlı.

Birbirinden güzel tatlara gelince…Başlangıç olarak bulgurlu roka salatası, domates salatası taptaze. Ara sıcaklardan ise söğürme hafif ve patlıcan severler için birebir.

alihalic1                      fotoğraf 2

Can alıcı nokta ise pastırmalı humus. =) Gerçekten çok leziz ve tatmadan geçmemek gerek. Zaten bir porsiyonu 4 kişiye rahat yetecek büyüklükte.

   alihalic4                        alihalic2

Ocakbaşı denince akla birbirinden güzel et çeşitleri ve kebaplar geliyor. Bizim favorimiz de şaşlık oldu. Etin marine edilmiş en güzel hallerinden biri olan şaşlık hem leziz hem de doyurucuydu. Önden yenilen lavaş ve mezelerden sonra ete çok yer kalmadığı için doğru bir tercih oldu. Tabi buranın en ünlü lezzetlerinden biri de uykuluk. Sevenlere duyurulur…

alihalic3

Ve tabiki tatlı…Çeşitler oldukça bol…Kabak tatlısı, ayva tatlısı, irmik helvası, künefe…Bizim tercihimiz künefeden yana oldu ve iyi ki de olmuş! Hem çok hafif hem de çok lezzetliydi. Tatlı yemeden yemeği sonlandırmamak gerek.

fotoğraf 1

 

Senin için de güzel bir haftasonu arkadaşlarınla leziz yemekler yiyip, keyifli sohbetler etmekten geçiyorsa bu ocakbaşını mutlaka denemelisin. Hatta hava kararmadan gidip manzaranın keyfini daha da çok çıkarabilirsin.

Şimdiden bol keyifler…

Ali & Haliç Ocakbaşı: Tersane Caddesi, Kardeşim Sokak 45 Kat 4, Grifin Han, Karaköy

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.