Edirne’nin en lezzetli kebapları için: Bağbekleyen

Edirne’nin en lezzetli kebapları için: Bağbekleyen

Bağbekleyen Edirne’deki en iddialı lezzet duraklarından biri…Edirne’ye gidip te kebaplarından ve lahmacunundan tatmadan dönmemek gerek.

Özelliği tüm kebapların günlük olarak hazırlanması ve çok özenle servis yapan çalışanları. Hatta üst üste iki gün buraya farklı zamanlarda yemek yemeye gittim ve sabah hazırlanın kebapların saatler geçtikçe tükendiğine şahit oldum. Bağbekleyen şehirdeki en sevilen kebapçılardan biri, sahipleri de Kilis’li olduğu için tüm kebaplar bilinçli bir şekilde hazırlanıyor.

Yemeğe salata ve tava yoğurdu ile başlanıyor. Fakat mercimek çorbası ve sarımsaklı lahmacunundan yemek te gerek. İştah açan bu lezzetler gelen kebapların ne kadar lezzetli olacağı konusunda ipuçlarını veriyor.

b2

Favorim patlıcan kebap ve sarma beyti. Patlıcanlı kebaptaki et gayet hafif (genelde bana köftesi çok yağlı ve ağır gelir). Sarma beyti ise sosu ve etinin lezzeti ile yemeye değer.

b1                      b4

Yemeğin en tatlı ve olmazsa olmaz parçası ise künefe! Yine kendi elleriyle yaptıkları künefe Antakya’da yediklerim ile yarışacak cinstendi. Denemeni tavsiye ederim.

b3

Bağbekleyen’de tıka basa yemek yiyip üstüne tatlını da yediğin gayet doyurucu bir öğünde karşılaşacağın maksimum fiyat kişi başı 20 TL. Durum böyle olunca arkadaşlarla Edirne’ye lezzet turu düzenlememek elde değil. =)

Afiyet olsun!

Bağbekleyen Kebap & Lahmacun & Pide Salonu: 1. Murat Mh. Haşim İçcan Cd. 21. Sk. No:17 (Margi Outlet Yanı) Edirne

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.