Tekirdağ’da güzel ete doymak için doğru adres: İki Kardeşler

Tekirdağ’da güzel ete doymak için doğru adres: İki Kardeşler

Tekirdağ dendi mi akla meşhur köftesi gelir…İşte bu adres hem o meşhur köfteyi yemek hem de diğer leziz et çeşitlerinden tatmak için birebir!

İki Kardeşler hem kasap hem de istediğin etlerden seçip orada yiyebileceğin bir restoran. Kendine has çeşitleri var ve çok temiz, özenli bir yer. Etlerden seçim yaparken zorlanacağından eminim…

İlk siparişimiz salata ve manda yoğurdu oldu. Malum köfte ve et çeşitlerinin yanında taze bir salata olmazsa olmazlardan. Manda yoğurdu ise katı ve yoğun yoğurt severler için çok güzel bir alternatif.

t2

Biz klasikten şaşmayıp Tekirdağ köftesi ile başlangıç yaptık. Daha sonra farklı lezzetlerle devam edeceğimiz için de yarım porsiyon istedik. O nedenle yeterli oldu.

t1

Hazır köfteyle başlamışken köfteyle devam etmek isteyenler için tavsiyelerim: kaşarlı köfte ve kasap köfte. Hepsi çok lezzetli, tam kıvamında pişiriliyor ve bir adetleri bile gayet doyurucu.

t5                 t4

Yemeğin yıldızı ise sucuktu. Sucuk sevmeyene bile sevdirecek lezzette olan sucuğun bir tanesi iki kişi için çok yeterli. Farklı tatlarla devam edeceklere bir sucuğu iki kişi paylaşmalarını öneririm. Fakat mutlaka tatmak gerek.

t3

Et çeşitlerine gelince; bonfile, antrikot, külbastı gibi çeşitler ve dahası var. Yani köfte dışında yenebilecek onlarca farklı alternatif mevcut. Tabi dilersen kendin pişirmek üzere eve de alabilirsin. Bizim tercihimiz molamızı İki Kardeşler’de verip Tekirdağ lezzetlerinden tatmak oldu. Yolu Tekirdağ’a düşenlere şiddetle tavsiye edilir.

Afiyet olsun!

İki Kardeşler Kasap & Mangalda Et: Hürriyet Mahallesi Necif Fazıl Kısakürek Cad. Mirador Park İş Merkezi Tekirdağ

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.