Şişhane’deki gündüz favorilerinden…Gram

Şişhane’deki gündüz favorilerinden…Gram

Gram içerideki her şeyin birbirinden leziz olduğu, iştah açıcı bir lezzet durağı. Şişhane’de son derece özenle dekore edilmiş, küçücük fakat gayet ferah bir yer. Lokanta Maya’nın şefi buraya da elini atmış. Gitmeden önceki tahminlerimizde yanılmadık ve denediğimiz her şey çok leziz çıktı.

Tek sorun Gram’ın 18:00’de kapanıyor olması. O nedenle de akşam yemeği dışındaki öğünlerde değerlendirmek gerek.

Bu mekan içeri adım atar atmaz solunda kalan büfedeki lezzetlerle aklını başından alıyor. Bu lezzetlerden bazıları beze çeşitleri, kişler, muffinler vs. Hem tatlı hem de tuzlu çeşitlerin bulunduğu bu büfe çok leziz!

gram3                            gram2

Bizim tecihimiz çikolatalı bezeden yana oldu. Çiğnemek biraz zor olsa da (dişlere yapışıyor) beze severlerin bayılacağına eminim. Beze dışında denediğimiz lezzetler ise ıspanaklı & peynirli muffin ve bal kabaklı dondurma. Muffin tuzlu alternatifler arasında en güzeliydi, ıspanak ve peynir ikilisinin kötü olduğu bir kombinasyon zor tabi. Dondurmaya gelince çok ama çok lezzetliydi. Lokanta Maya’da daha önce denediğimi çikolatalı, bergamutlu çeşit burda da vardı. En az onun kadar lezzetli bal kabağı dondurması ise tadı unutulmayacak cinsten.

gram1                         balkabak

Gram’da her öğlen farklı zeytinyağlı çeşitleri ve birbirinden leziz et yemekleri, sandviçler, farklı tatlar bulmak mümkün. Her gün gidip aynı şeyi yemek zorunda kalmayacağınız, menüsü günlük değişen en keyifli adreslerden biri. Hatta bu yemeklerin tadı damağınızda kaldıysa eve götürmek üzere kendinize yaptırtabiliyorsunuz. Yakınlardaysanız paket servis bile mümkün. Biz ordayken altta fotoğrafını görebileceğin ıspanaklı, pırasalı tart yola çıkıyordu. Görünüşünden bile ne kadar leziz olduğu belli.=)

gram4

Şişhane civarında çalışanların öğle yemeği için favorisi olan bu mekan müptelası olunacak bir yer. Şimdiden afiyet olsun!

Gram: Meşrutiyet Caddesi 107/D, Şişhane, Beyoğlu

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.