Karaağaç’ta kahvaltı keyfi: Limon Kafe

Karaağaç’ta kahvaltı keyfi: Limon Kafe

Karaağaç Edirne’de etkileyici doğası ile ünlü bir semt. Özellikle ilkbaharda başlamak üzere her yer yemyeşil ağaçlarla kaplı hale geliyor. Yazları da bu güzel manzaranın verdiği serinlik Karaağaç’ta kahvaltı keyfini daha da cazip kılıyor.

İşte en populer ve sempatik kahvaltı yerlerinden biri de Limon Kafe. İçerisi çok şirin ve Yunanca müzikler eşliğinde daha da güzel bir atmosfere sahip oluyor.

Biz ilk olarak kahvaltının vazgeçilmezlerinden olan otlu omlet ve hellim peynirini sipariş ettik. Güzel sunumlarla gelen iki lezzet fazlasıyla doyurucuydu.

k1                           k2

Bunların yanında ise iki kişiliğin fazla geleceğini düşünerek tek kişilik serpme kahvaltı istedik. Tahmin ettiğimiz gibi bolca çeşit geldi ve iki kişiye fazla fazla yetti. Serpme kahvaltının içerisinde peynir çeşitleri, haşlanmış yumurta, acıka, limon reçeli, çilek reçeli, vişne reçeli ve bal var. Hepsini bitirmek gerçekten zor.

k3                           k4

Limon Kafe kahvaltıda ortalamanın çok üstünde tatlar beklemeyen fakat güzel bir ortamda Edirne’nin keyfini çıkarmak için sevimli bir yer. Kişi başı 25 tl’ye tıka basa doymak mümkün. Ayrıca serpme kahvaltı ve omlet dışında farklı bir sürü de alternatif bulunuyor.

Bol keyifler!

Limon Kafe: Karaağaç Yolu üzeri Lozan Cad. 32/1 Edirne

Paylaş

About the author

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.