Waffle’a dair herşey… Wolf Junior

Waffle’a dair herşey… Wolf Junior

New York Brooklyn’deki Waffle & Wolf’un yaratıcılarından biri Türk olunca bu mac & cheese ve waffle gibi Amerika konseptli lezzetlerin bir uzantısını da Şişhane’de görme şansını bulabildik. Autoban imzalı dekorasyonuyla insanı rahat hissettiren ve içine çeken Wolf Junior, doyurucu yemekler yemek ve Amerikan lezzetlerini denemek için ideal bir adres.

IMG_5291

Kahvaltı’dan sandviçlere yanında ekmek ile servis edilen tüm lezzetleri burada ekmek yerine waffle ile deneme şansını bulabilirsin.

Güne kahvaltıyla başlamayı sevenlerdensen güzel bir Eggs Benedict ya da menemeni tercih edebileceğin gibi sandviç meraklısıysan sucuk, cheddar peyniri ve avokadolu yogurt sosuyla hazırlanan bir waffle sandviçi ya da keçi peynirli cevizli ve elmalı olanı deneyebilirsin. Kahvaltını tatlı bir şekilde sonlandırmak istiyorsan brownie, limonlu parfe, havuçlu kek gibi tatlıların yanı sıra tahin pekmezli Waffle sandviçleri de var.

Image

Ana yemek olarak waffle arası sandviçler, waffle ile hazırlanmış mini hamburgerler iyi bir tercih olabilir. Ancak buraya gelmişken mac & cheese denemekte fayda var. Mac & cheese nasıl bir şey diye merak ediyorsan bukle makarna üzerine gravyer keçi peyniri ve beyaz peynirle hazırlanmış bol peynirli sos ile sunulan fırın makarna gibi düşünebilirsin. Buradaki mac & cheeselerin güzel yanı üstündeki peynirlerin kıtırlı olması ve kıymalı, sebzeli, tavuklu gibi bir çok alternatifi olması.

Image 1Yanında orijinal, karabuğday ya da mısır unu ile hazırlanmış wafflelarla servis edilen breze ördek, somon ve kuskus ve New York Steak de ana yemek olarak tercih edilebilir.

Henüz ruhsat olmadığı için menüsünde içki bulundurmayan Wolf Junior’a doyurucu bir öğle yemeği için gelmek çok mantıklı. Bir mac & cheese ve waffle sandviç paylaşarak gayet doyurucu bir yemeği içeceklerle birlikte adam başı 20-25 lira civarında yiyebilirsin.

Hoş ortamı ve değişik lezzetli yemekleriyle klasiklerden sıkılanların ilgisini çekecek bir mekan. Bir çok dizi oyuncusuyla da karşılaşmak mümkün.

Wolf Junior – Mesrutiyet Caddesi No:64 Sishane. Beyoglu. Istanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.