Şişhane’de hem keyifli hem de çok leziz bir mekan: Baylo

Şişhane’de hem keyifli hem de çok leziz bir mekan: Baylo

Şarap keyfini çok leziz bir şarküteri & peynir tabağıyla taçlandırmak, leziz ev yapımı makarnalar yemek ya da sadece bir kokteyl içip keyif yapmak isteyenler için Şişhane‘deki özel adres: Baylo.

Küçük ve samimi bir yer olan Baylo hafif loş havasıyla içeri girer girmez huzurlu bir yer olduğunun sinyallerini veriyor. Belli ki buranın müdavimleri var. Denediğimiz tatlardan sonra bizim de müdavimleri arasına gireceğimiz kesinleşti. =)

Bu yerin olmazsa olmazlarından biri şarküteri ve peynir tabağı. İtalya ve İspanya’dan özel gelen soğuk etlerin (bresaola, prosciutto, dana füme vs.), çeşitli yabancı peynirlerin (rokfor, parmesan, manchego vs), ıspanaklı mini kişlerin ve mini bruchetta’ların bulunduğu bu tabak şu ana kadar denediğimiz şarap yanı atıştırmalıklarından en leziz ilk 3’e girecek cinstendi. İki kişilik olduğu menüde belirtiliyor fakat 3-4 kişi için bile ideal.

1

Bu tabağın yanında şarap tercih edecek olanlar için ise bir not: 18:00 – 20:00 arası Leona kadeh şarap alanlara yanında bir de et veya balıklı hazırlanan bruschetta’lardan ikram ediliyor. Tavsiye ederim.

3

Ana yemeklere gelince…Sürpriz tatlar arasında ev yapımı makarnalar bulunuyor. Burada yediğimiz makarna, güzel makarna yemek için gittiğimiz Pipa, Trattoria Leon gibi İtalyan restoranlarının makarnalarıyla yarışacak cinstendi. Makarnaları hazırlayan İtalyan şefi tebrik etmek gerek. Özel önerim: karidesli, pesto soslu strozzapreti. Hem makarna yapısı alışmış olduklarımızdan farklı ve leziz, hem de karides ve pesto sosun uyumu çok iyi.

4

Et yemeden olmaz diyenler için ise bonfile tagliata doğru bir seçim. Salata ve patates kızartması ile servis edilen et gayet doyurucu ve leziz. Rahatlıkla orta pişmiş söyleyip kolayca keserek bu lezzetli eti yiyebilirsin.

5

Tatlılara gelince karşımıza iki seçenek çıkıyor. Ev yapımı sufle ve cannoli. Bizim tercihimiz sufleye olan özel sevgimize rağmen diğerinden yana oldu. Hiç te pişman olmadık çünkü çok hafif, leziz ve benzerlerini her yerde bulamayacağımız bir tatlı yemiş olduk. Sen de İtalyan lezzetlerinden hoşlanıyorsan bu tatlıyı denemelisin.

2

Yediğimiz her şeyin çok leziz olduğu bu keyifli mekanda ödeyeceğin kişi başı fiyat yaklaşık 70 TL (şarap ile birlikte). Bundan sonra Şişhane’de değerlendirilen bir akşama Baylo’da bir yemekle başlamak keyfimize keyif katacağa benziyor.

Sana da şimdiden bol keyifler!

Baylo: Asmalımescit Mah. Meşrutiyet Cad. No: 107/A Beyoğlu

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.