Güzel yemek, güzel müzik, güzel ortam: Mona Cihangir

Güzel yemek, güzel müzik, güzel ortam: Mona Cihangir

Cihangir’in keyifli atmosferini güzel bir ortam ve leziz yemeklerle birleştiren mekan: Mona.

Mona’nın hoşuma giden kısmı özenli servisi, kendini iyi hissettiren iç dekoru, hoşa giden populer müziklerin bir DJ tarafından özenle seçilmesi (tabi Daft Punk çalmasının etkisi de olabilir=)) ve loş ışıklar. Özellikle akşam yemeği ya da barda kokteyl yudumlamak için tavsiye edebileceğim bu mekanı Cihangir’de takılmayı sevenlerin çoğunun bildiğine eminim.

Başlangıç ve iki farklı ana yemek deneyebildiğimiz bir akşam yemeğinden gayet mutlu bir şekilde kalktık. Hafta içi gidersen yer bulmak kolay fakat haftasonu rezervasyonsuz gitmek bir hata olabilir. Bir Cumartesi akşamı orada yer bulamadığımız için farklı bir yere gitmek zorunda kaldığımızı söyleyebilirim.

Masadaki yemeklerden favorim seçtiğimiz başlangıç oldu diyebilirim. Asma yaprağına sarılı füme somon ve keçi peynirini tercih ettik. Füme somon kullanılarak hazırlanmış en leziz başlangıçlardan biriydi benim için. Oturur oturmaz önümüze gelen ekmek sepeti ise beni tavlayan noktalardan biri oldu. =) Zeytinli, tam buğdaylı, sarımısaklı ekmek gibi çeşitlerden oluşan bu sepet taptaze ve çok lezizdi. Ekmek sepeti özenli olan restoranların genelde yemekleri de aynı şekilde özenli oluyor.

mona4                           mona2

Ana yemeklere gelince ise hem kırmızı et hem de tavuk deneme amaçlı farklı iki şey söyledik; rozbif salata ve gorgonzola peyniri soslu & cevizli tavuk. Salata lezizdi, rozbif severler için birebir ve doyurucu. Tavuk ise güzeldi, sosu iyi hazırlanmıştı fakat yine de kırmızı et alternatiflerinden birini seçmek daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

mona1                             mona3

Mona’nın menü zenginliği bundan sonra bizim daha çok uğrayacağımız bir yer olacağını netleştirdi. Menüde çok hoşuma giden makarna, pizza ve et çeşitleri oldu. Başlangıçlarda da yine füme et, şarküteri ve peynir tabağı alternatifleri de şarap yanına iyi gider gibi duruyor.

Cihangir’de olmaktan keyif alanlara duyurulur…Afiyet olsun!

Mona: Kılıç Ali Paşa Mahallesi Akarsu Yokuşu No:36 Giriş Kat Cihangir, Beyoğlu

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.