Yeniköy’de şıklık ve lezzetin buluştuğu yer: Circle

Yeniköy’de şıklık ve lezzetin buluştuğu yer: Circle

Yeniköy’de Boğaz manzarasın hakim yepyeni ve çok şık bir mekan daha: Circle.

En sevdiğim semtlerin başında gelen Yeniköy’e yeni yerler açıldıkça mutlu oluyorum. Fakat Circle leziz menüsüyle ve samimi ortamıyla bir fark yaratacağa benziyor.

Öncelikle en önemli özelliklerinden birisini iletmek isterim. Şarap fiyatlarının yüksekliğinden şikayetçi olduğumuz malum. Circle ise seçtiğin herhangi bir şarabın market fiyatını üstüne şarabı açma bedeli olarak 35 TL ekliyor. Yani markette 60 TL’ye satılan şarabı da seçsen 300 TL’ye satılan şarabı da seçsen de üstüne 35 TL eklenecek. Böylece diğer yerlerden daha hesaplıya geliyor şarap fiyatları. Alternatifler ise oldukça bol. (İçki içmeyi sevenlerin kanayan yarasıdır restoranlardaki şarap fiyatlarının gereksiz yüksekliği.)

Circle Avrupa mutfağını çok iyi yorumlamış. Mekanist‘in Gezgin Guru davetlisi olarak katıldığımız akşamda menüdeki birbirinden leziz yemekleri tatma imkanı bulduk. Bolca başlangıç deneme imkanımız oldu. Bunlardan bazıları: füme somon, pancar tartar, caprese, buharda kuşkonmaz, prosciuttolu tartine.

c5                         c6

Benim favorilerim: ballı keçi peynirli tartine ve hellimli buğday salatası oldu. Circle’da mutlaka yenecek tatlar arasına girdiler.

ballı                         c4

Ana yemeklerden ise ızgara dana bonfile ve Cafe de Paris soslu bonfile çok kıvamında pişmişti ve gayet lezzetliydi.  Özellikle domız eti tercih edenlere ise iyi haber Circle’ın menüsünde bir kaç alternatif mevcut. Domuz sosis ve domuz bonfile madalyon denenebilir…

c1                         c2

Yemeğin yıldızları ise birbirinden leziz tatlılardı. Denediklerimiz: chocolate volcano, circle passion (çikolata yatağında karamelize orman meyveleri), karamelli profiterol ve damla sakızlı muhallebi.

c7                         c3

Aklımdan çıkmayacak tatlar ise circle passion ve karamelli profiterol. Güneşli bir günde bir yandan Boğaz manzarasını izleyip bir yandan ise çayını yudumlayıp bu güzel tatlılardan yemek için bile ziyaret edebilirsin bu mekanı. Tabi benim tercihim şarap- peynir ikilisi için olacaktır ya da bir akşam yemeği.

c8

Fiyat bilgisine gelirsek: Ana yemekler 45 TL, başlangıçlar 25 TL ve tatlılar ise 17 TL civarı. Kurumsal yemekler için de rahatlıkla tercih edilebilinecek bir yer. Menüdeki herşeyin gerçekten çok leziz olduğunu tekrar belirtmek gerek.

Bol keyifler!

Circle: Köybaşı Cad. Daire Sokak Mualla Hanım Yalısı no: 5/A Yeniköy

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.