Gizli kalmış sıcak bir steakhouse ortamı… BySteak

Gizli kalmış sıcak bir steakhouse ortamı… BySteak

Steakhouse kültürünün gitgide yaygınlaştığı İstanbul’da sadece reklamları çok yapılan, ana caddelerde yer alan steakhouselar yok tabi. Dükkan’ın bundan seneler önce Armutlu’da açtığı bu et kültürünün öncülerinden olan ilk restoranı gibi son iki senede açılan bir çok gizli steakhouse var. Reşitpaşa’da yer alan BySteak de onlardan biri.

İstinye Park Etiler arasında trafikten kaçmak için çok tercih edilen Reşitpaşa’nın ara sokaklarından birinde şehir karmaşından uzak, ahşap sıcaklığındaki ortamıyla keyifle lezzetli bir et yemek için BySteak tercih edilebilir.

bysteak         bysteak6

Kars kaşarı ve füme eti ile hazırlanan şarküteri tabağı başlangıç olarak çok keyifli. Özellikle füme eti çok lezzetli. Domates ve toz parmesanla hazırlanan güzel soslu salatası da yemeğe başlamak ve et yanında iç ferahlatmak için ideal. 1 kiloluk manda yoğurtları ise çok leziz ve kalanını eve götürmeniz için paketliyorlar.

bysteak2          bysteak4

Et olarak biz tercihimizi köfte, sucuk, lokum ve kuzu sırtından yana kullandık. Köftesi sulu içi kırmızı ve çok lezzetliydi, hamburger olarak yemesi de çok keyifli olur. Sucuk da et gibiydi, benim gibi normalde sucuk sevmeyen birinin bile keyifli yiyeceği cinstendi. Lokum, Günaydın ya da Nusret‘tekiler kadar iyi değildi ama yumuşaklığı ve marinesi güzeldi. Kuzu sırtı ise kuzu mevsiminde denemek için keyifli bir tercih, tavsiye ederim. Yemeklerin yanında gelen taze kızartılmış kalın dilimli sıcak baharatlı patatesler ise rejim bozduran cinstendi.

bysteak8          bysteak3

Tatlılara gelince içinde çikolata bulunan ve çok lezzetli bir dondurmayla servis edilen katmer de içi antep fıstığı ve ceviz karışımından oluşan ballı katmanlara sahip lübnan baklavası da çok lezzetliydi. Tatlı sever biri için burada güzel bir yemek kapanışı olduğu kesin.

bysteak7           by.steak5jpg

Lezzet anlamında iyi steakhouselara rakip olabilecek, şarap kavı da zengin BySteak sıcak ortamıyla özellikle yakınlarda oturanların lezzetli bir et yemek için tercih edebilecekleri bir adres. Fiyatları Günaydın Steak House’la benzer olduğundan (bir kadeh şarapla 90-100 tl kişi başı), ben Günaydın’a gitmeyi tercih ederim. Yine de İstinye Park’ın içindeki Günaydın Steak House’dan daha güzel bir ortama sahip olduğundan İstinye- Sarıyer taraflarında oturanları için iyi bir alternatif olduğunu söyleyebilirim.

BySteak – Doğanevler Caddesi No.68 Reşitpaşa, İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.