Nişantaşı’nda kendini Londra ya da New York’ta hissetmek…

Nişantaşı’nda kendini Londra ya da New York’ta hissetmek…

Fulya’dan Nişantaşı’na doğru çıkarken Ihlamur Yolu Sokak’ın köşesinde kalan Divine Brasserie & Jazz Club, Nişantaşı’nın çok da keşfedilmemiş bir noktasında güzel lezzetleri ve kaliteli canlı caz dinleme imkanıyla gerçekten bir cennet.

Küçük ama şık iç mekanının beyaz masa örtülü masalarında oturup kendini rahat bir ev ortamında hissederek şarap peynir keyfi yapabilirsin. Rokfor, parmesan eski kaşar, emmantel gibi peynirlerle hazırlanan küçük veya büyük boyunu seçebileceğin bu peynir tabağına şarküteri tabağı ya da pate enginarlı, patlıcan ezme ve proshittolu gibi bruschettalar, veya güzel bir pizza ekleyerek şarap keyfini sürdürebilirsin.

divine  Ana yemek olarak bonfile, Divine Burger ya da bademli somondan birini tercih edebilir ya da pizzalardan sebzeli veya prosciuttolu olanı deneyebilirsin. Hafif bir şeyler istiyorsan seçimini ızgara hellimli ya da ızgara somonlu salatadan yana kullanabilirsin.

divine2Gündüz buraya uğrarsan keçi peynirli sebzeli sandviç veya içinde köz biber olan kaşarlı bonfileli sandviç iyi bir tercih olabilir. Yemek üstüne tatlısız olmaz dersen dondurmayla servis edilen mozaik pasta çok leziz, tavsiye ederim.

divine3Şarap menüsü de geniş olan Divine Brasserie’nin alt katında yer alan ve rezervasyon gerektiren canlı müzik kısmının giriş ücreti 25 lira, hesaba yazıyorlar. Yukarıda yemek yediğinde ise bu ücret 20 lira oluyor, küçük ve güzel atmosfere sahip bu ortamda kaliteli bir canlı caz müzik dinlemek için normal bir fiyat olduğunu söyleyebilirim. Şarap fiyatları da Nişantası’nda karşılaştığımız fiyatlara göre daha kabul edilebilir bir düzeyde, kaliteli bir şarabın şişesini 90 liraya içmeniz mümkün. Ben burayı hem restoran kısmını lezzetli ve sıcak bulduğum için hem de  burayı Londra’nın çeşitli yerlerinde gittiğim pratik ve keyifli canlı müzik ortamlarına benzettiğim için çok sevdim.

Yeni yerler keşfetmeyi bu kadar sevmeme rağmen, canlı caz müziği ve sohbet dolu keyifli bir akşam yemeği keyfi yapmak için Divine Brasserie’ye sık sık geleceğim kesin!

Divine Brasserie & Jazz Club – Nisantasi Ihlamur Yolu Sokak 34/B Nisantasi, Istanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.