Günlük hazırlanan taptaze makarnalar Pastificio’da…

Günlük hazırlanan taptaze makarnalar Pastificio’da…

Roma; tarihi, kültürü, doğası ve yemekleri ile Avrupa şehirleri arasında apayrı bir yere sahip. İtalyan mutfağı ise eşi benzeri olmayan tatlarla dünya mutfakları arasında herkesin favorileri arasına girmeyi başarmış durumda.

İşte Roma turunun vazgeçilmez lezzet duraklarından biri: Pastificio.

Pastificio gerçek bir makarna cenneti. Bu salaş ve küçük dükkanda arayabileceğin tüm makarna çeşitleri mevcut. Raflarda sergilenen makarnalardan istediğin çeşidini seçip, evde kendine özel hazırlayacağın soslarla unutulmaz lezzetler yaratabilirsin.

p3                            p4

Ama buranın benim için özelliği her gün 13:00-15:00 arası günlük olarak hazırlanan ve servis edilen makarna çeşitleri…Her öğlen farklı bir makarna çeşidi ve farklı sosları tatmanın mümkün olduğu bu meşhur yer taze makarnanın ne kadar farklı olduğu konusunda insanı adeta eğitiyor. Şu ana kadar yediğimiz hazır makarnaların da ne kadar farklı ve özelliksiz olduğunu kanıtlıyor.

Bizim şansımıza o öğlen domates soslu etli makarna ve patlıcanlı makarna vardı. İkisinin de tadı hala damağımda.

p22                     p1

İçeride oturacak yer bile  yok, plastik kaplar içinde satılan makarnayı ayak üstü yemek gerekiyor. Dilersen yine plastik bardakta servis edilen şaraptan da içebilirsin. Yani seçeneklerin oldukça kısıtle fakat yenilen herşeyin çok özel olduğu bir yer burası.

Bu küçük lezzet durağına uğrayıp ev yapımı taptaze makarnalardan yemeden Roma’dan dönmemek gerek…

Pastificio: 8 Via della Croce, Roma, İtalya

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.