Ön yargıları kırıp farklı çaylar denemeye hazır mıyız? Cha’ya Galata

Ön yargıları kırıp farklı çaylar denemeye hazır mıyız? Cha’ya Galata

Galata’da Serdar’ı Ekrem Sokak’ın köşesinde yer alan “Cha’ya”nın içi güzel aksesuarlar, keyifli koltuklar ve sahibelerinin pozitif enerjisiyle dolu.

Karaköy Dem‘de olduğu gibi beyaz çay, yeşil çay, rooibos çayı ve siyah çayların bir çok çeşidini farklı ülkelerdeki kendi özel bölgelerinden getirtiyorlar ve onlara özel sevimli demliklerle servis ediyorlar.

chaya           photo 3 (1)

Son zamanlarda her ne kadar yeşil çay içmeye alışmış olsak da aslında poşet çay olarak tüketilen yeşil çaylar yüzünden yeşil çayı sevmeyen bir yığın insan var. Burada Çin’den ya da Japonya’dan gelen yeşil çaylardan bazılarını deneyip farkını farkedebilirsin. Japonya’dan gelen çim kokulu yeşil çaylar biraz iddialı olsa da Çin’den gelen Pearl Gun Powder ya da Jasmine Pearls, yeşil çay keyfi yapmak ve tatlı ile birlikte denemek için ideal tercihler.

Benim gibi Türkiye’de az bulunan beyaz çaya meraklıysan aromasız Silver Needle’ı ya da kavun aromalı White Melon from Cha’ya’yı denemeni tavsiye ederim.

photo 1 (4)         photo 2 (3)

Türk harmanı dışında bir siyah çay denemek istersen de tütsülenmiş Lapsang Souchong güzel bir tercih olabilir. Her ne kadar çok keskin bir kokusu olsa da rahat bir içimi olduğunu söyleyebilirim.

Çay cenneti Cha’ya’da bal kaymak, reçeller, söğüş domates salatalık ve peynir çeşitlerinden oluşan güzel bir serpme kahvaltı yanında omlet çeşitleri deneyerek güne başlayabileceğin gibi, gün içinde gittiğinde güzel bir sandviç ya da lezzetli tatlılardan da deneyebilirsin.

Brownie, cupcake gibi çikolatalı tatlıları, tiramisu veya limonlu, frambuazlı, balkabaklı cheesecake gibi meyveli lezzetleri deneyip çay keyfini arttırabilirsin. Bizim denediğimiz cheesecake gerçekten çok lezzetliydi. Peynir tadı ve kıvamı yerindeydi. Tiramisu de favori bir lezzet olmaya aday.

photo 4 (1)

Güzel iç ortamı, genç sahibelerinin özenli servisi sayesinde Serdar’ı Ekrem alternatif bir mekan daha kazanmış olmuş, çay severlere duyurulur.

Cha’ya Galata – Şahkulu Bostan Sok. No: 22/A, Galata – Beyoğlu / İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.