Özel çikolatalar, tatlılar eşliğinde kahve keyfi için: Nikol

Özel çikolatalar, tatlılar eşliğinde kahve keyfi için: Nikol

Galata’daki en sevimli sokaklardan biri olan Serdar-ı Ekrem’de bulunan en orijinal ve özenli mekanlardan biri: Nikol.

Bu yer sergilenen her şeyin satılık olduğu, modern bir dekorasyona sahip keyifli bir kafe. İçerideki her parça özenle seçilmiş. Satılık mumlar, defterler, tablolar vs…Her biri özel olarak seçilmiş ve satışa sunulmuş.

nikoly2

Fakat bizi ilgilendiren kısmı çikolata ve tatlıların bulunduğu dolap. =) Nikol’un kendi üretimi olan çikolataların her biri çok leziz. Benim favorim hatta şu ana kadar yediğim en lezzetli çikolatalar arasında olan çeşit: tahinli çikolata. Tahin severlere duyurulur! Bu leziz çikolata çeşitlerinden almak mümkün ama dilersen kahvene eşlik etmesi için masana da sipariş edebilirsin.

nikol2                    nikol3

Çikolatalar dışında tatlılar da çok güzel tabi…Denediğimiz browni sıcak olarak servis edildi ve kaliteli çikolata ile hazırlandığı tadından çok belliydi. Çok da büyük olmayan bir parça servis edilmesine rağmen çikolatanın yoğunluğundan dolayı gayet doyurucuydu. Çikolata severler için özel tavsiyem browni ya da pralin.

nikol4                     nikoly3

Çikolatalı tatlı tercih etmeyenler için ise sıcak servis edilen elmalı tart güzel bir seçim olabilir. Ara sıra çıkan tahinli cheesecake ise heyecanla beklediğimiz tatlardan. O gün gittiğimizde bulamadık…

nikoly1

Nikol daha çok kahve içip yanında güzel tatlılar yemek, çikolatalardan tatmak ya da alışveriş yapmak için uğranması keyifli bir yer. Ama çok açsan yemek menüsünden de bir şeyler seçebilirsin. Biz keçi peyniri, avokado & domates tabağını denedik. Güzeldi ama tatlılardan aldığımız keyfi tuzluda bulamadık. O nedenle o sokakta leziz yemekler için Aheste daha iyi bir tercih olabilir…

nikol1Şimdiden bol keyifler!

Nikol: Serdar-ı Ekrem Sokak No:9, Galata

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.