Çukurcuma’da şıklığın rahatlıkla buluştuğu nokta… Corinne Brasserie

Çukurcuma’da şıklığın rahatlıkla buluştuğu nokta… Corinne Brasserie

Çukurcuma’nın keyifli ortamının ortasına rahat ve bohem ruhunu hiç bozmadan yerleştirilmiş güzel butik otelin alt katındaki kafesi Corinne Brasserie’yi güzel müzik, lezzetli yemekler ve iyi bir servis dengesini arayan herkesin çok seveceğine eminim.

Güne güzel bir kahvaltıyla başlamak istediğinde, sadece güzel bitki çaylarıyla tatlı yemek istediğinde ya da güzel mezeler ve etlerle uzun soluklu bir akşam geçirmek istediğinde burayı deneyebilirsin.

photo 1 (5)

Kahvaltı için omlet, eggs benedict, menemen gibi çeşitlerden birini seçip güzel peynirlerle güne keyifle başlayabilirsin.

Yalnız başına bilgisayarını alıp buradaki güzel müzikleri dinleyerek çalışmak ve yanında lezzetli bir sufle yemek de iyi bir tercih olabilir.

Benim gibi mezelere meraklıysan serpme meze tabağı çok lezzetli, kesinlikle tavsiye ederim. Bu tabakta ahtapot salatası, patlıcan salatası, acılı biberle hazırlanmış yoğurtlu ezme, yoğurtlu sosla servis edilen kabak kızartma, peynir topu, kereviz, peynir ve kavun var. Özellikle rakı yanına ideal. Eğer canın şarap isterse o zaman benim gibi beyaz peynir ve kavunu, edam ve üzüme çevirmeyi rica edersen seni de kırmayacaklarına eminim. Ben özellikle ahtapot salatasını, normalde hiç sevmediğim kerevizi ve üç çeşit peynirle hazırlanan peynir toplarını çok beğendim.

photo 3 (2)          photo 2 (4)

Burada güzel bir peynir tabağıyla şarap keyfi yapmak ve lezzetli bir bonfile yemek de mümkün, açlık düzeyine göre karar verebilirsin.

Corinne Brasserie –  Turnacıbaşı Caddesi Ayhan Işık Sokak No.41 34433 Beyoğlu İstanbul

 

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.