Yeni fakat beklentilerin altında bir alternatif: Miyabi Sushi

Yeni fakat beklentilerin altında bir alternatif: Miyabi Sushi

Etiler civarında oturan sushi severler için pratik bir çözüm: Miyabi Sushi.

Menü bolca sushi ve noodle çeşidine sahip. Biz de bir başlangıçla başlayıp Chef’s Rolls’la devam etmeye karar verdik. Başlangıç olarak tercihimiz Yaki Gyoza’dan yana oldu. Deniz ürünleriyle hazırlanmış bu gyoza vasattı denebilir. Daha önce denemeyenler için ise mantının ızgarada pişirilmiş ve içi deniz ürünleyile doldurulmuş versiyonu diyebiliriz.

fotoğraf

Sıra sushilere geldiğinde çok daha heyecanlıydık çünkü beklentimiz gayet yüksek bir şekilde gittik. Sipariş ettiklerimiz: crazy roll (panelenmiş yengeç eti, salatalık, avakado ve özel sos), dangers roll (kızartılmış levrek, salatalık, somon, yılan balığı sosu) ve yummy yummu roll (acılı deniz tarağı, yengeç, karides, uçan balık yumurtası, avakado ve mayonez sos). Bunlara ek olarak ta 3 farklı Nigiri istedik.

photo 1                      photo 2

İçlerinden en beğendiğimiz roll dangers rolldu ama genel olarak hiç birinden beklediğimizi bulamadık diyebilirim. Nigiriler de aynı şekilde hem küçüktü hem de lezzetleri vasattı.

Tat eşiğini yükselten Ioki, Inari gibi sushi noktalarında yiyenlerin Miyabi’de aradıklarını bulamayacaklarını söyleyebilirim. Menü çok geniş ve özellikle roll üzerine çok farklı seçenek var. Akatlar semtinde oturanlar için çok pratik bir tercih o nedenle denenebilir.

Şimdiden afiyet olsun…

Miyabi: Akatlar Mah. Yaren Sk. No:6 14/15

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.