Karadeniz mutfağı için Etiler’deki en leziz nokta: Pideban Etiler

Karadeniz mutfağı için Etiler’deki en leziz nokta: Pideban Etiler

Karadeniz mutfağı meşhur olduğu kadar leziz de…Etiler civarında oturanların eksikliğini hissettiği bir servis Pideban ile artık ulaşılabilir durumda.

Hem pide severler hem de Karadeniz sofralarının özel tatlarını merak edenler için çok güzel bir yer var. Pideban aslında senelerdir Sarıyer’de hizmet veren bir restoran fakat Etiler’deki yeni konseptiyle hem aklımızdaki ‘pideci’ konseptini değiştirip çok güzel bir mekan yaratmış hem de menüye tadı damakta kalacak lezzetler koymuş.

Pidelerin öncesinde yediğimiz tadı damağımda kalan lezzetler: kara lahana sarması ve karışık ot tabağı oldu. Ot tabağındaki çeşitler:  pazı kavurma, fasulye dible ve karalahana dible. Kara lahana ise daha önce yememiş olanlara şiddetle tavsiye edeceğim bir lezzet. Tabi bunların yanında ise çok leziz bir yoğurt servis ediliyor.

pideban2                   pideban6

Hamsili pilav severler için ise buradakini denemelerini öneririm. İç pilav ve hamsinin birleşimi gayet leziz. Pideban’a pide yemek yerine sadece bu ev yemeği tarzı lezzetleri tatmak için bile gelinebilir.

pideban4

Pidelere gelince ise özel tavsiyem Trabzon peynirli pide ve kuşbaşılı, yumurtalı pide. Pide çeşitlerinin yarım porsiyonunun bile gayet doyurucu olduğunu söyleyebilirim. Alışık olduğum yumurtalı pidelerden farklı olmasına rağmen yine de çok leziz buldum kuşbaşılı pideyi.

pideban5                   pideban1

Son olarak ise tatlılar…Hem sütlaç hem de kabak tatlısı birbirinden güzel. Kabak tatlısının özelliği ise odun fırınında pişirilmiş olması. Kabak tatlısının üstündeki tahin ve sütlacın üstüne bolca serpilmiş fındık ise yine bizi tavlamaya yetti. =)

pideban3

Eve servisi olan Pideban Etiler’in ihtiyacı olan bir tarzdı. Denenmeli…

Pideban Etiler: Nisbetiye Caddesi Şehit Ahmet Acarkan Sokak No:1b Etiler

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.