Bir metropol klasiği Hard Rock Cafe İstanbul’da…

Bir metropol klasiği Hard Rock Cafe İstanbul’da…

Yıllardır beklediğimiz an geldi! Türkiye’ye ilk olarak Ankara’daki şubesiyle giren Hard Rock Cafe kısa bir süre içinde kapanmıştı. Şuan Galatasaray Lisesi’nin karşısındaki yeriyle İstanbul’da eksikliği hissedilen bir yer açılmış oldu!

Senelerce gittiğimiz ülkelerden bardaklarını, rozetlerini ya da tshirtlerini aldığımız, nachosu, burgerleri ve margaritasıyla gittiğimiz bir çok ülkede uğrak noktamız olmuş bir yer Hard Rock Cafe.

photo 3

Güzel bir Meksika restoranı bulmanın gerçekten zor olduğu İstanbul’da da quesedillası, fajitasıyla bizi mutlu edeceğe benziyor. İç dekorasyonu ve müzikleri de her zamanki gibi takılması keyifli bir ortam yaratıyor.

Cuma Cumartesi akşamları geç gidilirse sıra beklemek çok standart bir şey, o yüzden hafta içi ya da erken gitmeni tavsiye ederim. Ya da barda Lovely Rita veya Long Island gibi leziz kokteyllerden yudumlayarak müziğin tadını çıkarabilirsin.

Yemeklere gelince bence nachos bir klasik! İster tavuklu veya etli ister sade şekilde tam veya yarım porsiyon olarak tercih edebilirsin. Yanında guacomole getirmezlers bile mutlaka istemelisin, meksikan keyfinin tam tadını çıkarmak lazım. Başlangıç olarak kalabalık gidildiğinde Jumbo Platter da olmazsa olmazlardan.

photo 2

Ben burada daha çok ana yemek olarak meksika mutfağı denemekten yanayım. Etli bir quesedilla ya da fajita hem doyurucu hem de çok lezzetli. Ama Hard Rock Cafe burgeri bir başkadır diyorsan California Burger’i de tercih edebilirsin. İstanbul’da rokforlu burgerinin olmaması bizi üzdü açıkçası ama notunu bıraktık. 6 ay sonraki menüye ekleyeceklerine inanıyoruz.

photo 1

Buraya gelmişken kendine sınırsız yeme özgürlüğü koyduysan kapanışı güzel bir sundae ile yapmanın da seni çok mutlu edeceğine eminim.

Bol keyifler!

Hard Rock Cafe – Asmali Mescid Mah. Mesrutiyet Cad. No:3 Beyoğlu

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.