Ferah ve sakin bir ortamda lezzetli mezeler ve kebaplar… Levant Nişantaşı

Ferah ve sakin bir ortamda lezzetli mezeler ve kebaplar… Levant Nişantaşı

Antakya mutfağını, mezeleri sevenler için Nişantaşı’ndan Fulya’ya inen yolda temiz ve lezzetli bir alternatif Levant Nişantaşı… Lezzet ve servis anlamında başarılı bir yer olmasına rağmen yeri yol üstü olmadığından ve yeterince tanıtım yapamadıklarından hakettiğinden daha az bir kitleye ulaştığını düşünüyorum.

Humus, zahter salatası, muammara, tahinli patlıcan, abagannuş gibi mezelerin ismini bile duymak seni heyecanlandırıyorsa rakının yanında güzel mezeleri söyleyip keyfine başlayabilirsin. Özellikle üzerinde kimyon serpilmiş ve çam fıstığı konulmuş tereyağlı humus çok lezzetliydi, tavsiye ederim. Pastırmalısını da denemek keyifli olabilir.

levant4

Ara sıcak olarak içli köfte ya da değişiklik arayanlar için biberli ekmek iyi bir tercih olabilir. Biberli ekmekle birlikte ıspanaklı pide gibi bir alternatifi de getiriyorlar, ancak benim favorim biberli ekmekti.

levant                 levant3

Kebap keyfi yapmak için önerim sini kebabı ya da humuslu kuzu tandır . Klasiklerden gitmek istersen Adana, Hatay Beyti ya da Altı Patlıcanlı’yı deneyebilirsin.

Hatay mutfağına özgü bir restoran olduğundan künefeyi denedik. Lezzetliydi ve çok tatlı olmaması iyiydi tabi ki bir Hatay künefesiyle kıyaslamamak lazım, o yüzden Ali Ocakbaşı‘daki daha lezzetliydi diyebilirim.

levant2

Ferah ortamı, ilgili servisi, fondaki müzikleriyle keyifli ve lezzetli bir yer Levant Nişantaşı. Ancak cumartesi akşamı bile boş olması kendilerini tanıtmakta eksik kaldıklarının ve yeri çok da yol üstü olmadığından bir geleni bir daha getirtecek kadar fark yaratamadıklarının bir göstergesi. Kebapçıların kalabalığından, güzel yemek yemek için rezervasyonla uğraşmaktan sıkıldıysan lezzetli bir yemek ve sakin bir akşam için Levant Nişantaşı’nı deneyebilirsin.

Levant Nişantaşı – Ferah Sokak Nişantaşı İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.