Hem pratik hem şık mekan alternatifiyle Antep mutfağına yolculuk… 27

Hem pratik hem şık mekan alternatifiyle Antep mutfağına yolculuk… 27

İzmir’de Antep mutfağının güzel lezzetlerini denemek istersen 27 tam sana göre! Atakent ile Mavişehir arasında kalan yolun üzerinde hem restoran hem de fast food kısmı olan 27’de güzel kebaplar yiyip lezzetli bir ayran ya da rakını içerek kendini şımartabilirsin.

fotoğraf

Şık restoranında konservatuar öğrencilerinin canlı olarak çaldıkları fondaki müzikle şık bir akşam yemeği yiyebileceğin gibi pratik yerinde yuvalama üstüne kendine bir kebap ziyafeti çekebilirsin.

fotoğraf 5Antep mutfağına özgü yuvalama çorbasıyla yemeğe başlamak iyi bir tercih. Yoğurt çorbasına benzeyen ancak içindeki minik köfte gibi top top yapılmış et parçaları ve nohutla aslında doyurucu bir yemek niteliğinde bir çorba. Tabi çorba iştah açar derler, bir de buradaki et kokuları eklenince kendini tutamayıp kebaplarla devam ediyorsun.

fotoğraf 1              fotoğraf 2

Ortaya bir gavur dağı salatası söyleyip kuru patlıcan dolması, içli köfte ve fındık lahmacunu ara sıcak olarak yedikten sonra Adana, Alinazik gibi kebaplar deneyebilirsin. Doyana kadar sırayla etler gelsin şeklinde bir tercihte bulunman mümkün. Eğer tek bir çeşit yemek istersen benim tavsiyem hem patlıcana düşkünlüğümden hem de bakır tepsideki sunumunu sevdiğimden Ali Nazik’i denemen yönünde. Alinazik kuşbaşı etle yemek ya da ana yemek olarak sarma beyti denemek de güzel alternatifler olabilir.

fotoğraf 3                27

Kebap ziyafetini baklavayla sonlandırmazsam olmaz diyenlerdensen, Gaziantep Koçak’tan gelen havuç dilimi ya da şöbüyetten de memnun kalacağına eminim.

fotoğraf 4

27 – 6472 Sokak no:14 Atakent / Karşıyaka / İZMİR

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.