Roma’nın en meşhur tiramisusu Pompi’de…

Roma’nın en meşhur tiramisusu Pompi’de…

Roma’da tiramisu denince ilk akla gelen yer Pompi…Burası 1960’tan beri hizmet veren bir lezzet cenneti gibi.

Uzmanlaştığı alan tiramisu. İşin ilginç yanı klasik tiramisuya ek olarak çilekli, antep fıstıklı, bademli ve fındıklı çeşitleri de var. Bir porsiyonu hem gayet leziz hem de doyurucu. Tatlı oranını iyi ayarlamışlar. Alta doğru artan kekli kısıma yaklaştıkça, lezzet te artıyor tabi. Diğer farklı çeşitleri tatmasam da özellikle çilekli ve bademlinin çok güzel göründüğünü söyleyebilirim.

po2

Mekan küçük ve oturacak yer yok. O nedenle Pompi’den aldığın tiramisuyu alıp gezmeye devam edebilirsin. Tabi benim gittiğim şubesi İspanyol merdivenlerinin tam çarprazındaki sokakta yer alıyor, diğerlerinde durum farklı.

Pompi’de satılan tek şey tiramisu da değil…Şekerlemeler, reçeller, farklı likörler ve dondurma çeşitleri de mevcut. Hazır gelmişken dondurmasını denemeden dönmek istemediğim için tercihimi çikolatalı ve antep fıstıklı dondurmadan yana kullandım. Lezizdi fakat Giolitti veya Venchi’ye kıyasla daha vasattı diyebilirim. Kısacası görünüşü tadından daha güzeldi.

po3                  po4

Hazır Roma’dayken ve İspanyol merdivenleri civarına gitmişken buraya uğrayıp bir tiramisu almanı şiddetle tavsiye ederim. Tiramisu cennetinin en meşhur noktalarından birini denemek gerek…

Afiyet olsun!

Pompi: Via Albalonga, 9 Roma, Italia

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.