Bu muhteşem tatlılar kaçmaz! Kahvenin adresi… Press Karaköy

Bu muhteşem tatlılar kaçmaz! Kahvenin adresi… Press Karaköy

Karaköy‘de çay çeşitleri ve beş çayı atıştırmalıklarıyla kısa sürede ün yapan Dem Cafe‘nin yanına muhteşem tatlı çeşitleri ve eksikliğini çektiğimiz kahve alternatifleriyle Press Karaköy açıldı. İç mekanındaki detayları, Çare Kahve gibi özgürlüğün önemi anımsatan sloganları ve kendi yapımları tatlılarıyla keyfimize keyif katacağı kesin.

Duvardaki metal plakalarıyla uyumlu plaka şeklindeki menülerinde italyan kahve markası Vergnano kahvesiyle hazırlanan Americano, Latte, Macchiato gibi kahve çeşitleri, süt oranı tercihine göre Orta Karar gibi alternatifler, aromalı türk kahveleri var. Paralel kahveler bölümünden çikolatalı ve oreolu mocha’yı ya da anadolu kahvelerinden  Menengiç ve Mırra’yı burada deneyebilirsin. Her yerde Americano tercih eden biri  olarak buradaki Americano’yu çok beğendiğimi, süt bazlı kahveleri seven Övgü’nün ise Latte’den çok memnun kaldığını söyleyebilirim.

press              press5

Metal tabaklarda yanında güzel çikolatalı kurabiyelerle sunulan kahveleri çok beğensek de buranın bizi en çok şaşırtan ve mutlu eden yanı muhteşem tatlılarıydı. Peanut Butter isimli içinde erimiş çikolata olan brownie üzerine sürülmüş fıstık ezmesinden oluşan tatlı favorilerimizden biriydi. Red Velvet (Kırmızı Kadife) ise normalde alışık olduğumuz red velvet cupcake’ten farklı olarak içinde akışkan çikolatası ve üzerinde krem peynirli kısmıyla çok lezzetliydi.

press karakoy              press3

Asıl detay görüntüsünden tam anlaşılmayan ancak Cheesecake Factory cheesecakeleriyle yarışabilecek güzellikteki New York Cheesecake’ti. Alt tabanının kalınlığı ve lezzeti, peynirli kısmının ideal kıvamı ve tadıyla burada en çok hoşuna giden cheesecake’i denemelisin.  Çikolata severler için Oreo Cheesecake müthiş bir alternatif.

Red Velvet, Peanut Butter ve cheesecakelerin benim favorimdi ama Elmalı Crumble Tart ve Havuçlu Zeytinyağlı Kek de daha hafif ve meyveli lezzetler sevenler için ideal olabilir. Yine de meyveli lezzetler sevenlerin orman meyveli cheesecake’i denemesini tavsiye ederim.

press2              press6

Bütün bu lezzetli tatlıların arasında tuzlu bir şeyler denemek istersen roast beefli panini ya da chicken salad panini güzel tercihler olabilir.

Ben uzun zamandır arayıp bulamadığım lezzetteki tatlıları burada buldum. O yüzden lezzetli çeşit çeşit kahvelerinden biriyle Press Karaköy’ün kendi mutfağında hazırlanan güzel tatlılarını denemeni kesinlikle tavsiye ederim.

Dikkat! Bağımlılık yaratabilir :)

Press Karaköy – Kemankes Kara Mustafa Paşa Mah. Hoca Tahsin Sok. 15/A Karaköy İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.