Kaliteli ve lezzetli bir meyhane… Ma’na

Kaliteli ve lezzetli bir meyhane… Ma’na

Müzeyyen Senar, Zeki Müren şarkıları fonda, güzel mezeler yerken ne rakım bitti ne de yeni bir meze istiyorum demek için bir servis elemanı aramana gerek olmayacak kadar ilgili ve kaliteli bir servis anlayışı olan bir yer Ma’na…

Ermeni, Lübnan ve Hatay mutfağından mezeleri bulabileceğin menüde masaya gelen her yemek lezzetli olduğu için ne sipariş edeceğini şaşırıyorsun. Sipariş sırasında masaya gelen leblebi ve rakılı tulum peyniri ile keyif başlıyor. Rakını sipariş etikten sonra üç çeşit rakı kadehinden birini seçmek ise keyfi arttırıyor. Çok buz koymak istemiyorum ama rakı ısınmasın diyorsan Ata kadehini tercih edebilirsin. Rakının neredeyse her çeşidini sunmaları da ayrı bir güzellik katıyor…

mana karakoyy                 mana karaköy

Soğuk mezelerden yoğurtlu bir tercih yapmak istersen zazaki ya da kurutulmuş acı biberli süzme yoğurdu yanına da muammara ve ballı patlıcanlı deneyebilirsin. Soğuklar çok lezzetli olsa da buradaki sıcaklar çok lezzetli olduğundan onlara yer bırakmakta fayda var.

mana - humus                mana - mutabbel

Sıcaklardan mutabbel üzerinde incecik kesilmiş antep fıstığı parçaları ve zeytinyağıyla servis edilen bir çeşit ılık servis edilen yoğurtlu patlıcan, denemeni tavsiye ederim. Hamsili pilav, kağıtta pastırma ve yaprak ciğer ise hem meyhane kültürüne uygunluğu hem de lezzeti ve sunumundaki güzelliğiyle benim favori lezzetlerim oldu. Daha doyurucu bir şeyler istersen Beğendili Kuzu Dilimleri veya Lağos Kavurmayı deneyebilirsin. Sıcak olarak üzerinde nohutla servis edilen humus ise bir tabağını tek başına yiyebileceğimiz kadar hafifti. Ben pastırmalı humus gibi daha ağır lezzetleri sevsem de masamızdaki favorilerden birinin de humus olduğunu belirtmeliyim.

mana               mana - kagıtta pastırma

Güzel müzikler eşliğinde rakı ve meze keyfi yaptıktan sonra türk kahvesi eşlinde tahinli çıtır kabak tatlısı ya da fırın kadayıf iyi tercihler olabilir.

İstanbul’da kaliteli lezzet ve servis anlayışına sahip bir meyhane arıyorsan Ma’na ideal bir adres. Taksim, Şişhane civarındaki özensiz meyhanelerle benzer bir hesap ödedikten sonra arkadaşlarıma buraya güvenle önerebileceğimi biliyorum. Bir daha gelmek için sabırsızlandığım bir yer. Menüdeki bir çok şeyi deneyebilmek için kalabalık bir grup olarak denemeni öneririm.

Ma’na –  Kemankeş Cad. No:53/8 Karaköy İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.