Lokanta kültüründen vazgeçemeyenlere şık bir alternatif… Hünkar

Lokanta kültüründen vazgeçemeyenlere şık bir alternatif… Hünkar

İlk olarak Fatih’te açılan şu anda ise Etiler ve Nişantaşı‘ndaki şubeleriyle şık semtlerdeki kafe ve restoranlara alternatif olan bir lokanta Hünkar…

fotoğraf (1)

İmam bayıldı, zeytinyağlı semizotu, enginar, kereviz gibi zeytinyağlı ev yemeklerini standart bir lezzetle hızlı ve ilgili bir sunumla burada bulabilirsin. Yoğurtlu patlıcanı ve patlıcanla hazırlanan meze ya da beğendili yemekleri tavsiye ederim. Patlıcan tadının baskın olduğu keyifli lezzetler ortaya koymayı başarmışlar.

fotoğraf 3 (1)

Ana yemek olarak tas kebabı, kuzu tandır, dana kavurma, fırında tavuk gibi klasik yemekler arasından istediğini seçebilirsin. Canın et çektiğinde beğendili tas kebabı ya da kuzu tandır iyi bir tercih olabilir. ancak porsiyonlar çok büyük değil ortaya meze ya da zeytinyağlılardan sipariş etmekte fayda var. 

fotoğraf 2 (1)                  fotoğraf 1 (1)

Balık yemek istersen ıspanaklı levrek çok sağlıklı ve lezzetli bir alternatif, benim favorilerimden olduğunu söyleyebilirim. Izgara ahtapot da keyifli bir tercih olabilir.

fotoğraf 4 (1)

Yemeği tatlı bir şekilde sonlandırmak istersen geleneksel tatlılardan sütlü kadayıf, şekerpare, kabak tatlısı, sütlaç gibi seçenekler var. Ancak dondurmalı irmik ve sütlü kadayıf bence daha lezzetli olmalıydı. Hiç tatlı söylemesen de çay veya kahvenin yanında getirdikleri lokum tabağı hem sunumuyla gözü doyuruyor hem de yemeği bitirmek için çok lezzetli bir alternatif.

fotoğraf 2 (2)                 fotoğraf 1 (2)

Klasik Türk yemeklerini dışarıda ilgili servis anlayışı olan bir yerde yemek istersen ya da bir misafirine klasik lezzetler denetmek istersen Hünkar’ı deneyebilirsin. Yine de fiyatları da benzer olan Karaköy Lokantası bence bir kaç adım önde.

Afiyet olsun!

Hünkar – Mim Kemal Öke Caddesi No:21. Nişantaşı – İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.