Vazgeçilmez bir klasik…İnci Pastanesi

Vazgeçilmez bir klasik…İnci Pastanesi

Senelerdir Taksim’in değişilmez lezzet duraklarından biri olan İnci Pastanesi yeni yerinde daha da ferah ve rahat bir ortamda hizmet vermeye devam ediyor.

Bu klasikleşmiş durağın profiterol sırrı kremasının kıvamı ve çikolata sosunun hafifliği bence. Porsiyonu 7 TL olan bu leziz tatlı diğer profiterollere benzemiyor. Hatta gurme turların değişilmez bir lezzeti olmayı hakediyor.

fotoğraf 2

Yazımın amacı ise İnci’deki diğer favori lezzetlerimi de paylaşmak…Öncelikle ayva severlere çok özel bir tavsiye: ayve ezmesi. Hem çok leziz hem de çok hafif bir tatlı daha…Çayla birlikte de çok güzel gidiyor. Diğer favorim ise marondegize. Kestane ve çikolatanın süper uyumu diyebiliriz. İnci müdavimlerinin çok sevdiği portakallı kurabiyeleri de unutmamak gerek. Paket halinde satılan kurabiyeler Taksim civarında oturanların favorisi.

fotoğraf 1                  fotoğraf 3

Mekan self servis. Ye-kalk konseptiyle ilerlediği için de tatlılardan tadıp Taksim turuna devam etmek mantıklı olabilir. Akşam geç saate kadar da açık. Her şey günlük olarak hazırlanıyor.

Birbirinden güzel tatları tadacak olanlara şimdiden afiyet olsun!

İnci Pastanesi: Mis Sokak no:18 Beyoğlu

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.