Burger için alternatif bir adres… Burgerlab

Burger için alternatif bir adres… Burgerlab

Türkiye’de steak house ve burger kültürü gün geçtikçe artıyor. İstanbul’un bir çok bölgesinde yeni burgerciler ve steak houselar açılıyor. Burgerlab de Karaköy’de geçen seneden beri hizmet veren ve Akmerkez’in içinde de şubesi bulunan bir burgerci.

burgerlab2

Menüsündeki classic, cheeseburger gibi alternatiflerin yanı sıra daha çok 200 gr köfte ile hazırlanan Lab Burger’iyle ünlü. İçerisinde karamelize soğan, füme et ve cheddar bulunan bu hamburgerin en güzel yanlarından biri sıcaklığını her ısırıkta hissedebileceğin, hamburgerin şeklini almış ekmeği. İçerisinde kullandıkları füme et de çok lezzetli ancak cheddarını yetersiz bulduğumu söylemeliyim. Köftenin de pişirilme şekli iyi, Virgina Angus‘taki gibi burgerini keyifle yedik.

burgerlabb               fotoğraf (2)

Genel olarak hamburger menüsü kapsamlı olduğundan kendi zevkine uygun bir hamburger bulabilirsin. Benim gibi rokfora meraklıysan burada rokfor burgeri de deneyebilirsin. Türk toplumundaki rokfor algısı yüzünden kremayla yumuşatmışlar, bir çok insanın rahatlıkla yiyebileceği bir burger halini almış, ben yine de daha çok rokforlu ve kıvamlı bir sos olmasını tercih ederim.

Burgerler yanında turşuyla servis ediliyor, hamburger yanına sağlıklı bir şeyler istersen ıspanaklı keçi peynirli salatasını tavsiye ederim. Bozcaada ekmeği ve salatayla yemeğe başlayarak hamburger patatesin zararlı yapısından biraz da olsa seni uzaklaştırabilir. Patates kızartmasız burger olmaz diyenlerdensen baharatlı patatesi, farklı bir şeyler denemek istersen  buraya özgü lezzetli sosisi sipariş edebilirsin.

burgerlab 5               burgerlab3

Yemeğin üstüne çikolatalı sufle deneyebilirsin ama ben  burada burger yiyip Mums, Press Karaköy gibi tatlısıyla ünlü yerlerde tatlı ve kahve keyfi yapmayı daha çok tercih ederim.

burgerlab

Standardın üstünde bir hamburger için Burgerlab, Karaköy’de Baltazar gibi keyifli alternatiflerden biri…

Burgerlab –  Dericiler Sok. No:10/A Karakoy İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.