Balıkta senelerdir değişmeyen kalite: Park Fora

Balıkta senelerdir değişmeyen kalite: Park Fora

1996’dan beri hizmet veren Park Fora Boğaz hattının en iddialı balıkçılarından. Ortamı, kalitesi ve servisiyle gerçekten çok güzel bir tecrübe yaşatıyor misafirlerine. Bu nezih mekan klasik balıkçılardan biraz daha farklı çünkü hem değişik alternatifleriyle hem de özenli servisiyle çok farklı bir atmosfere sahip.

Park Fora’da yemeğe birbirinden leziz salatalarla başlamak gerek. Özel tavsiyem brokoli, semiz otu ve domatesle hazırlanan salata. Gerçekten şu ana kadar dışarıda yediğim salataların en lezzetlisiydi. Bir diğer seçenek ise soğanlı domates salatası, domates severler için birebir. Salatalar dışında levrek marin ve lakerdayı bir de burada denemenizi öneririm. Izgara kalamar ise sadece yanında gelen safranlı sos için bile sipariş edilebilir.

fotoğraf 1                   fotoğraf 3

Balık olarak her zaman mevsime özel balıklar tercihimiz olmalı. Benim favorilerimden biri ise sütlü levrek ve karides. Sütle pişirilen bu alternatif hem çok hafif hem de çok leziz. Mezeler ve ara sıcaklarla tıka basa doymuş olsan bile yiyecek yerin kalıyor. =) Bir diğer tadı damakta kalan lezzet ise şarap soslu deniz tarağı. Deniz tarağını da çoğu yerde bulmak mümkün değil. O nedenle burada en güzellerini bulabilirsin. Balık öncesi tercih edilecek güzel ara sıcak alternatiflerinden…

fotoğraf 4                    fotoğraf 2

Daha iddialı tatlara geldiğimizde ise; istiridye ve istakoz gibi farklı deniz ürünlerini seviyorsan Park Fora’ya sadece bunları yemek için bile gelebileceğini söyleyebilirim. Çok hoş bir sunumla masaya gelen istiridyeler çok lezizdi. Istakoz ise çok kıvamında pişirilmişti ve yanında gelen hardallı sosla süper bir uyum sağlamıştı. İstanbul’da bu lezzetleri yiyebileceğimiz çok nokta yok ve olanlar arasında ise Park Fora en başarılılarından.

fotoğraf 1                       fotoğraf 2

Gelelim yemeğin en tatlı anına…Çikolatalı sufleyle sonlanmayan bir balık sefası benim için çok anlamsız. =) Belirtmek istediğim nokta ise buradaki sufle her yerde önümüze konan volkanik değil, gerçek sufle. Yanında pudra şekeri ve krema ile servis ediliyor. Çok ama çok leziz. Mutlaka denenmeli…

fotoğraf 5

Alkol alındığında kişi başı ortalama 170 TL gibi bir hesap ödemeye hazırlıklı olun fakat yenilecek her şeyin de bir o kadar lezzetli olacağı garanti…Şimdiden afiyet olsun!

Park Fora: Ortaköy Mh., Muallim Naci Cd No:54, Beşiktaş

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.