Çikolatalı lezzetler için son nokta! J’adore Chocolatier…

Çikolatalı lezzetler için son nokta! J’adore Chocolatier…

Çikolatanın kalitesinin ne kadar önemli olduğunu farklı lezzetler denemeye, iyisini yemeğe başladıkça anlıyor insan. Reyhan‘ın veya İnci‘nin profiterol sosunu farklı kılan da içinde kullandıkları çikolata ve kakaonun kalitesi oluyor. Beyoğlu’nda bir ara sokakta içi küçük ama italyan tarzı döşemesiyle çok sempatik ve dış dünyayı unutturan J’adore Chocolatier de çikolata ile nirvanaya ulaşmak isteyenler için ideal. Belki de tatmamak en iyisi :) Çikolata ve çikolata sosuyla ilgili beklentilerimin artık daha da yüksek olduğuna eminim!

fotoğraf 1 (4)

Sadece lezzetli çikolatalardan almak için de uğrayabilirsin. Ancak çikolatalı lezzetlere meraklıysan buranın klasiği Beatrice’i denememek olmaz. Yemek tabağında servis edilen ıslak kek üzerine J’adore’un ılık çikolatalı sosu ve muz ve çilek  ile hazırlanan bu tatlı çok standart gibi görünse de çikolatasının lezzeti gerçekten çok özel. Beatrice dışında benzer lezzetlerin cup içinde servis edildiği Coup Glacee de iyi bir alternatif. Kestaneyi sevmememe rağmen muz, çilek, kestane ve ıslak kekle hazırlanmış karışık kupa bayıldığımı itiraf etmeliyim. Sadece bu müthiş tatlıların üzerinde krema yerine kış mevsiminde de yanında dondurmayla biraz olsun içimi ferahlatmayı isterdim.

fotoğraf 2 (4)

Yanında meyveler ve süper kokan çikolatası ile fondü de ideal bir tercih olabilir. Pastadan vazgeçemem dersen Beatrice ve Coup’a göre daha hafif denebilecek Profiterollü Pasta’yı ya da Çikolatalı Pasta’yı deneyebilirsin. Bu lezzetli ve ağır tatlıların yanına güzel bir filtre kahve ya da türk kahvesi söylemeyi unutma derim.

Bu güzel tatlıları yemek yerine bir şeyler içmek istersen Sıcak Çikolata alternatiflerinden Çilekli, Konyaklı, Baileysli gibi alternatiflerinden birini ya da Sıcak Şarap’ı deneyebilirsin.

Çikolata hayatında önemli bir yere sahipse burayı denememek büyük kayıp olur. Ama tüm çikolatalı tatlıları ağır bulanlar bile bu tatlıya bayılacak ona eminim.

Afiyet olsun!

J’adore Chocolatier – İstiklal Cad. Emin Nevruz Sokak No: 22 İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.