Covent Garden’da gerçek İtalyan dondurması… Gelatorino

Covent Garden’da gerçek İtalyan dondurması… Gelatorino

Benim gibi İtalyan dondurmalarına meraklıysanız şehrin tüm dondurmacılarını denemek normal bir hal alıyor. Londra’da yaşadığım süre boyunca ya da sonradan gittiğim tatillerde bile hem eskiden bildiğim dondurmacıları gidip hem yenilerini denemeye çalışıyorum.

İtalyan dondurmasının Londra’daki iyi adreslerinden biri de Covent Garden’daki Gelatorino… Krema bazlı olmasına rağmen dondurmaları Scoop’a kıyasla daha hafif. Favori çeşitlerim: fındık ve çikolatanın muhteşem bir kombinasyonu olan Gianduja, daha nutella kıvamı sevenler için Nocciolini di Chivasso, kahveli bir şeyler isteyenler için ise içinde çikolata parçaları da bulunan Breakfast in Turin.

Yoğun çikolata aroması sevenler için Chocolate ve hafif bir şeyler denemek isteyenler için hindistan cevizli Cocco iyi tercihler olabilir.

IMG_6489

Limonlu, Ahududu ya da Böğürtlenli sorbet de meyveli ve soğuk lezzetler denemek isteyenler için ideal.

Buranın sempatik iç ortamında dondurmanı gianduja soslu bir krepin üstünde de yiyebilirsin. İçeriye girer girmez güzel bir krep ya da sıcak çikolata kokusunun yayıldığını söylemeliyim. Eğer kahveyle dondurmanın uyumuna inanlardansan sıcak espresso üzerine krema konularak ve eritilmiş gianduja dondurması eklenerek hazırlanan Affogato’yu da deneyebilirsin.

Bol keyifler!

Gelatorino – 2 Russell Street, Covent Garden London

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.