Beşiktaş’ta güzel menemen ve pişi ile keyifli bir kahvaltı… Bikahvaltı

Beşiktaş’ta güzel menemen ve pişi ile keyifli bir kahvaltı… Bikahvaltı

Kahvaltının benim için yeri gerçekten çok ayrı. Ne zaman güzel bir bal kaymak, çeşit çeşit peynirler, domates salatalık ve lezzetli hamur işleriyle güne başlasam o gün daha neşeli geçiyor. Benim gibi bir çok insanın da kahvaltı en sevdiği öğün olduğundan, biz de bol bol kahvaltıcı keşfetmeye çalışıyoruz. Hafta sonları Hisar’da olduğu gibi yan yana kahvaltıcıların sıralandığı Beşiktaş’ta da keyifle kahvaltı etmek için biraz sıra beklemek gerekiyor. Lezzetli pişileriyle Bikahvaltı da Beşiktaş’taki güzel kahvaltıcılardan biri.

fotograf 1 (6)                 fotograf 2 (5)

Bal kaymak, üç çeşit peynir, söğüş tabağı ve zeytinden oluşan serpme kahvaltı porsiyonu az ama lezzetli ürünler kullandıkları için fiyatına (9TL) göre normal olduğunu düşünüyoruz. Acuka, nutella, tahin pekmez gibi seçenekler ekstra olarak menü de var. Pişiye acuka da tahin pekmez de çok yakıştığından denemeni tavsiye ederim.

Pişi çeşidi olarak beyaz peynirli, kaşar peynirli, içi boş pişi, çikolatalı ve salamlı alternatifleri var. Beyaz peynirli olandan kilo alma derdi olmayanların sayısız yiyebileceklerini düşünüyorum. Kahvaltı da tuzlu beslenmeyi daha çok seviyorsan peynirli pişi alternatiflerinden birini denemeni tavsiye ederim.

 fotograf 4 (1)               fotograf 3 (1)

Omlet, menemen ve sahanda yumurta çeşitleri bol. Sucuklu kaşarlı bir menemen, yeşil biberli sahanda yumurta ya da peynirli dere otlu omlet gibi çeşitlerden birini seçebilirsin. Menemen çeşitlerinden her hangi birini denemeni öneririm. Denediğimiz beyaz peynirli menemenin hem peyniri boldu hem de domates yumurta oranı ve sululuğu çok güzeldi. Çok lezzetli ve iştah açıcı bir alternatif.

Rumelihisarı’ndaki kahvaltıcılara göre daha makul ve Beşiktaş kahvaltıcılarına göre daha sempatik Bikahvaltı’da keyifli bir hafta sonu kahvaltısı yapabilirsin. Küçük bir yer olduğu için sırada bekleyenleri rahatsız etmemek adına çok uzun oturulamıyor, aklında olsun.

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.