Yemekleri, kokteylleri ve iç dekorasyonuyla iz bırakan bir yer… Flamingo

Yemekleri, kokteylleri ve iç dekorasyonuyla iz bırakan bir yer… Flamingo

Her gün farklı bir restoranın açıldığı İstanbul’da gerçekten güzel bir yemek yiyip servisle ilgili bir problem yaşamadan ve dünyaları ödemeden masadan kalkmak zor oluyor. Ceylan Otel’in altındaki Flamingo, bu yargılarımızı yıkacak nitelikte. Birbirinden güzel lezzetleri kaliteli bir servis anlayışı ile sunması, güzel müzikleri ve keyifli iç dekorasyonu ile özel bir gün ya da kutlama için tercih edilesi bir restoran olmuş gerçekten.

IMG_6585              IMG_6587  

Yemeğe İstanbul’da yaşayan İtalyan bir aileye yaptırdıkları kocaman Burrata ve şarküteri ürünlerinden birini seçerek ya da füme ahtapot gibi lezzetlerle başlayabilirsin. Salataları da ana yemekleri de çok lezzetli. Ciddi bir yemekte değilsen bir çok şeyi ortaya söyleyip paylaşmanı öneririm. Ancak çok sevdiği bir yemeği paylaşamayanlardansan o zaman balık istiyorsan Orkinos Izgara, et istiyorsan Dana Bonfile’yi tek başına keyifle yiyeceğine eminim.

fotoğraf 3 (5)              fotoğraf 1 (7)

Makarna, risotto gibi İtalyan yemeklerini seviyorsan menüden seçim yapmakta zorlanacağın kesin. Deniz Mahsüllü Tagliatelle, bezelyeli, ançuez soslu Gnocchi ve deniz mahsullü siyah kalamar mürekkebi ile hazırlanmış Risotto Nero lezzetli seçenekler. Yine de benim favorim, Ördekli Ravioli ve Porçini Mantarlı Risotto oldu. Buraya gelmişken zevkine uygun bir makarna ya da risottoyu denemeden dönmemeni tavsiye ederim.

fotoğraf 2 (8)               fotoğraf 4 (4)

Yemeklerin yanına ortaya bir salata söylemek istersen içerisinde trüf yağı bulunan Enginar Salatasını ve pizzalardan breasolali Valtellina ya da proscuittolu  Crudo’yu öneririm.

fotoğraf 5 (3)                fotoğraf 2 (7)

Bu güzel yemek ziyafetini tatlı bir şekilde sonlandırmak istersen Çikolatalı ve Karamelli Tart’ı ya da Orman Meyveli Vanilya Kremalı Beze’yi deneyebilirsin.

IMG_6586

Yemekler kadar kokteyllerin de güzel olduğu bir restoran olduğundan Flamingo’da Bubbles, Flying Rossini gibi Proseccolu kokteyller ya da Margarita, Bloodymary gibi klasik kokteylleri deneyebilirsin. Cin ile hazırlanan içkileri seviyorsan Elixir’i kesinlikle tavsiye ederim.

IMG_6589                IMG_6588

Yemek ve kaliteli servis senin için önemliyse Flamingo’dan keyif alacağına inanıyorum.

Flamingo –  Asker Ocağı Caddesi No:1, Taksim

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.