Gaziantep baklavası ve katmerinin İstanbul’daki adresi… Köşkeroğlu

Gaziantep baklavası ve katmerinin İstanbul’daki adresi… Köşkeroğlu

Baklava ve şerbetli tatlıya meraklılar İstanbul’da da bu tatlıların güzelini yemek için bir çok yer deneyip en lezzetlisini bulmaya çalışır. Köşkeroğlu da Gaziantep’teki esas yerinden gelen ürünlerle Antep mutfağını ve tatlılarını İstanbul’da sunan en lezzetli yerlerden biri.

Kebap da yiyebileceğin Karaköy‘deki merkez şubesine biz tatlıları denemeye gittik. Burma kadayıf, düz kadayıf, sütlü nuriye, kuru baklava, özel prens, cevizli burma, şöbiyet, sarma gibi lezzetlerin hepsini deneyip Antep‘te ve İstanbul‘daki diğer bölgelerde yediklerimizle kıyaslamak istedik.

   fotoğraf 1 (9)

Şöbiyet’i ve katmeri İstanbul’da bulabileceğimiz en güzel lezzetlerdendi. Benim gibi yumuşak yapılı bir şöbiyet sevenler için Zeki İnal bir numara tabi ki… Ya da antep fıstığına bayılanlar bol antep fıstıklı Koçak şöbiyetini Gaziantep’ten sipariş etmeyi tercih edebilir. Ancak İstanbul’da canın istediğinde hızlıca yemek için Köşkeroğlu ideal olabilir.

fotoğraf 4 (5)             fotoğraf (4)

Sütlü nuriye ve fıstıklı kare baklavası da lezzetliydi, ancak hemen yakınındaki Karaköy Güllüoğlu daha leziz bir tercih olabilir.

Fıstıklı düz kadayıf, cevizli burma ve özel prens de çok lezizdi. Bizim en çok dikkatimizi çeken ürünlerin hepsinin çok hafif ve çok taze oluşuydu. Kat kat hamurlarının şerbetten yumuşamadığını ve çıtır çıtır yiyebildiğimizi farkettik.

fotoğraf 2 (9)             fotoğraf 3 (6)

Kahke gibi tatlı ve tuzlu kurabiye çeşitlerini de bulabileceğin Köşkeroğlu’nda tatlıların keyfini arttırmak ve tadını daha da hafifletmek için güzel bir demli çay ve lezzetli bir kesme dondurmayı da yanında söylemeni tavsiye ederim.

Köşkeroğlu – Mumhane Cd. Kat Otoparkı Altı No:2/2 – Karaköy İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.