Bebek’te et ve burger keyfi… Bebek Steakhouse & Burger Joint

Bebek’te et ve burger keyfi… Bebek Steakhouse & Burger Joint

Burger ve Steakhouse kültürü giderek artarken Bebek’te iyi bir kasap olarak senelerdir iş yapan Bebek Kasap ve Beşiktaş’ın ünlü burgercisi Burger Joint Bebek’te birleşmiş ve Bebek Steakhouse & Burger Joint olarak ara sokakta et ve burger keyfi yapma imkanı sunuyor.

Ete olan düşkünlüğümden dolayı, yalın olarak yemeği burger yemeğe her zaman tercih etsem de bir çok yerde burger denemekten de geri kalmıyorum. O yüzden karşılaştırmaktan kendimi alamıyorum. Burger için iki çeşit köfte kullanıyorlar biri soğanlı ve az baharatlı Newyorker köftesi, diğeri ise sarmısaklı ve daha tuzlu olan Türk tipi köfte. Her ne kadar New York tipi hamburgerleri daha çok tercih etsem de buradaki Newyorker burgerin  köftesinin tuzu bana çok az geldiğinden Türk tipi köfteyi tercih edebilirim. 4 tane burger çeşidi var Kasap burger içinde füme et ve cheddar olduğu için benim daha çok hoşuma gitti, içine karamelize soğan da koydurunca keyifle yediğimi söylemeliyim. Acılı bir tercih yapmak istersen Vedat Milor tavsiyesi olan Mexicana’yı tercih edebilirsin. Burgerlerin ekmekleri lezzetliydi, ancak genel olarak Nusret Burger ve Virgina Angus‘un daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

fotograf (1)            fotoğraf 2

Etlerden ise buranın ortağı ve kasabı olan Hünkar Bey’in kendi hazırladığı şaşlık ve köftelerden deneyebilirsin. Şaşlık alıştığımız şaşlıklara göre daha kalın kesilmişti ve lezzetliydi. Köfte, sucuk ve füme et ise buraya özel olarak gelmenize sebep olacak güzellikteydi.

Baharatlı patateslerini de yemeklerin yanında keyifle yiyebilirsin. Daha hafif takılmak istersen enginarlı ya da parmesanlı yeşil salatayı da tercih edebilirsin.

Bebek’te canın et ya da burger çektiğinde Bebek Steakhouse & Burger Joint’e uğrayabilirsin. Hızlı bir şekilde lezzetli bir yemek yiyebilirsin. Benim gibi et konusunda çok seçiciysen ve akşam yemeği olarak bir çok et çeşidini bir arada yemeği, yemeği Chateaubriand ya da Rib Eye gibi lezzetlerle sonlandırmayı seviyorsan o zaman Günaydın‘ı tercih etmen de fayda var.

Afiyet olsun!

Bebek Steakhouse & Burger Joint – Cevdet Paşa Caddesi Manolya Sokak, Bebek İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.