Şarap yanına atıştırmalıklar ve sağlıklı ana yemek seçenekleriyle Blush Atiye…

Şarap yanına atıştırmalıklar ve sağlıklı ana yemek seçenekleriyle Blush Atiye…

Sokakta oturmayı, Nişantaşı‘nın keyfini çıkarmayı sevenler Atiye Sokak’a gitmekten keyif alır genelde. Blush Atiye de sokaktaki keyifli yerleri haricinde arkadaki bahçesiyle de herkesten uzak keyifli bir sohbet için de ideal bir yer.

IMG_6718               IMG_6719

Geniş şarap kavının yanına şarküteri ve peynirlerden oluşan Şarap Tabağı, bruschetta, karides böreği gibi atıştırmalıklar ya da Keçi Peyniri Salata, Somonlu Salata ya da Pazı Yaprağında Levrek gibi hafif alternatifler söyleyerek akşam üstü/ akşam keyfi yapabilirsin.

Menüsünde makarna, risotto ve pizza çeşitleri de var. Bolonez, porçini mantarlı risotto ve breasola pizza iyi tercihler olabilir.

Eğer bira yanına bir şeyler istersen patates kızartması, soğan halkası, sigara böreği ve mozzarella sticks’ten oluşan Bira Tabağı, Nachos ve Quesedilla’yı deneyebilirsin.

IMG_6717              IMG_6716

Benim önerim iki ya da üç kişi gittiysen Peynir Tahtası ile şarap keyfine başlayıp somonlu salata ve pazı yaprağında levreği ya da breasola pizza veya proscuitto pizzadan birinin paylaşman yönünde.

IMG_6715                 IMG_6714

Yemek üstüne çay ile tatlı keyfi yapmak istersen Kestaneli Suflesini tavsiye ederim. Çilekli milföy çok güzel olmasına rağmen yeterince lezzetli değildi, ancak kestane sevmeyen biri olarak sadece kestaneli suflesini yemek için bile oraya gidebileceğimi itiraf etmeliyim.

Blush Atiye – Atiye Sokak No: 7 Kat:1 D/2 (Abdi İpekçi), 34360 İstanbul

Paylaş

About the author

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.