Manzaralı rahat bir ortamda rakı balık keyfi… Lipari

Manzaralı rahat bir ortamda rakı balık keyfi… Lipari

Türk kültüründe, özellikle de deniz kenarındaki bölgelerde balıkçıya gitmek uzun muhabbet etmek, keyif yapmak istediğimiz zaman ilk tercihimiz oluyor. Mezeler, salata ve ara sıcaklarla yemeğin tadına vararak yiyip, çeşit çeşit güzel lezzetler eşliğinde muhabbetin tadını çıkarıyoruz. Arnavutköy’deki Lipari de çevredeki diğer şık balıkçılara kıyasla daha salaş ve rahat bir ortama sahip. Üst katlarında pencere kenarında oturduğunda ise Arnavutköy manzarasında rakı balık keyfi bir başka oluyor.

fotoğraf 3 (3)              fotoğraf 2 (5)

Klasik mezelerden seçip, lezzetli mısır ekmeği ve güzel ince kıyım domatesli peynirli bir salata eşliğinde keyfine başlayabilirsin. Meze olarak şakşuka, cibes gibi ege otları, fava ya da levrek marine tercih edebilirsin.

fotoğraf 1 (6)              fotoğraf 3 (4)

Ara  sıcak yemeden olmaz tabii. Kalamar tavası lezzetliydi. Ancak karides güveç beklentilerimin altında kaldı. Karideslerin tadı güzel olsa da sunumu biraz kötüydü, güveç içinde yemeği her zaman tercih ederim.

fotoğraf 2 (6)             fotoğraf 4 (3)

Ana yemek olarak levrek, lagos gibi balıklar tercih edebilirsin ya da kızartma balık yemenin tadını çıkarabilirsin. Sunumu da çok güzel olan hamsiyi tavsiye ederim.

fotoğraf 1 (5)

Salaş ve rahat bir ortamda, manzaralı bir rakı balık keyfi yapmak istersen Lipari’ye gelebilirsin. Önündeki binada yer alan Sur Balık’ın kalitesiyle yarışamaz tabi ama rakı içtiğinde benzer fiyatları vereceğini söylemeliyim.

Lipari – Arnavutköy Cad.No:79 Eski – Yeni Köşk Arnavutköy İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.