Tatlılarıyla ve kahvaltısıyla çok iddialı bir mekan: Pastel

Tatlılarıyla ve kahvaltısıyla çok iddialı bir mekan: Pastel

Pastel İstanbul’daki en leziz noktalardan biri olmakla beraber en hijyenik mekanlardan biri olmasıyla da çok konuşulacağa benziyor…

Bebek müdavimlerinin şimdiden favorileri arasında giren bu mekan kahvaltı, sandviç ve tatlı çeşitlerinin her biriyle çok iddialı.

Öncelikle Türk tipi kahvaltıya çok güzel alternatif olabilecek tavsiyelerim: Eggs Florentine ve avakadolu poşe yumurta (tahıllı ekmeğin üzerinde servis ediliyor).

fotoğraf 1                       fotoğraf 4

Simit severlere ise peynirli otlu simiti denemelerini tavsiye ederim. Peynir tabağının tek kişiliği bile gayet doyurucu…içinde ise eski kaşar, beyaz peynir ve dil peyniri var. Hepsi leziz.

fotoğraf 2

Pastel’in asıl iddiası tatlıları ve fırın kısmında…Yaban mersinli cheesecake’i ve brownisi çok ama çok leziz. Diğer özel tatlılar ise çilekli dacquoise ve mangolu tart.

fotoğraf 5                         fotoğraf 1

Tabi bunlar dışnda kruvasanlar, çikolatalı cookie ve beze de özel lezzetlerden. Her biri taptaze ve pastaların miktarı tam 1 kişi doyuracak şekilde hazırlanmış. Dilersen özel sipariş verebiliyor ya da güne özel pastalardan almak için de bu lezzet durağına uğrayabiliyorsun.

fotoğraf 3                        fotoğraf 2

Pazar kahvaltıları ve 5 çayı için Bebek’teki bu özenli mekanı denemeni tavsiye ederim.

fotoğraf 3

Bol keyifler!

Pastel: Cevdetpasa Caddesi No.123 Bebek

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.