Gün batımında boğaza karşı balık keyfi için ideal adres…Mavi Balık

Gün batımında boğaza karşı balık keyfi için ideal adres…Mavi Balık

Balıkçıdan herkesin beklentisi genelde farklıdır. Bazı insanlar için en temiz beyaz örtüler, kaliteli su bardakları ve mesafeli bir örnek giyinmiş servis elemanları ve uzaktan görünen bir manzara önemliyken bazıları biraz daha salaş ama denizin dibinde bir yerde olmayı tercih eder. Ama çoğumuz için asıl önemli olan rakının yanında kaliteli ve lezzetli mezeler ile yemeğe başlayıp güzel ara sıcaklar ve balıklarla devam eden uzun sohbetli bir balıkçı keyfi yapmaktır… Mavi Balık da manzarasıyla insanı İstanbul’dan uzaklaştıran, ancak kalabalığı ve şıklığıyla tekrar nerede  olduğunu hatırlatan lezzetli bir balıkçı.

Benim tavsiyem özellikle bahar aylarında en öndeki masalara rezervasyon yaptırıp hava kararmadan buraya gitmen yönünde. Kuruçeşme’deki Aşşk Cafe‘nin üstündeki konumu ve geniş terası ile bir çok kalabalık grup aynı anda manzaranın tadını çıkarabiliyor.

mavi balık 2               mavi balık3

Erken saatlerde servis anlamında gerçekten ilgililer. Meze olarak somon marine ve patlıcan ezme ile yemeğe başlayıp domates ve soğanla hazırladıkları balzamikli salata ve roka domates ve beyaz peynirli salata eşliğinde yemeğe devam etmeni tavsiye ederim.

mavi balık5

Ara sıcak olarak değişik alternatifler bulman mümkün. Favorim klasiklerden ızgara ahtapot, değişik lezzetlerden de safranlı deniz mahsülleri oldu.

Mevsiminde kalkana hayır diyemeyenlerdensen burada tüm balık çeşitlerini bulabileceğin gibi kalkan tava da yiyebilirsin. Tuzda levrek, lagos bugulama ya da ızgara lüferi de ana yemek olarak tercih edebilirsin.

Yemeğin üstüne balıkçıda meyvesiz olmaz genelde ama benim gibi tatlıya özel ilgin varsa buradaki tahinli baklavayı kesinlikle öneririm.

mavi balık                mavi balık 6

Mavi Balık şık ve kalabalık bir balıkçı olduğundan aslında çok benim tarzıma hitap etmiyor ancak manzarası ve yemekleriyle sık gidilecek yerler listesine giriyor. Hesap anlamında sahil balıkçılarıyla benzer fiyatlar, ancak büyük balık ve çok alkol almadığınızda bile hesap fazla gelebilir, kontrol etmekte fayda var.

Mavi Balık – Muallim Naci Cad., 34345 Beşiktaş – Kuruçesme İstanbul

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.