Arnavutköy’de farklı ve keyifli bir balıkçı: Zıpkın

Arnavutköy’de farklı ve keyifli bir balıkçı: Zıpkın

Zıpkın Arnavutköy’deki alışık olduğumuz balıkçı konseptinden farklı bir nokta. Hem İtalyan restoranında yemek atmosferi hem de balık ve deniz ürünleriyle hazırlanan farklı tatlar için çok keyifli bir mekan.

Üst katı ve alt katının farklı atmosferlere sahip olduğu restoran aslında  yeni…Balıklar özel İzmir’den geliyor. Meze çeşitleri kısıtlı ama leziz. Bilerek sayı çok arttırılmamış. Alt katta daha alışılmış balıkçı havası var. Üst kat ise daha loş, her masanın özel aydınlatması var. Tabi o loşluk da benim gibi çok ışık sevmeyenler için Boğaz manzarasını daha cazip kalıyor. Bir dikkat çekici nokta da yemek başlangıcında çalan 80’lerden kalma keyifli yabancı klasikler…Balıkçı konseptinde alışık olmadığımız bir tarz olduğu için çok hoşuma gitti.

Mezelerden peynir ve kaju dolgulu köz kırmızı biber, fava ve közlenmiş patlıcan favorilerimden. Levrek marin severler için bir de burada yemelerini tavsiye ederim. Deniz mahsüllü pazı sarma da gayet güzel.

Ara sıcaklardan Zıpkın’ın meşhur ahtapot tandırını ve dil balığı, somonla hazırlanan lokumu tattık. İkisi de güzel fakat çok da akılda kalan lezzetler olmadı. Benim için Zıpkın’ın asıl özelliği deniz mahsüllü risotto ve yine deniz mahsülleriyle hazırlanan fettucinne. İkisi de her yerde bulunmayacak lezzetteydi. Risottonun pişme kıvamı çok iyiydi, makarnanın ise hem malzemesi çok boldu hem de sosu çok güzeldi.

fotoğraf 4 (3)                    fotoğraf 1 (5)

Tatlılara gelince ise her yerde çok da güzel yapılamayan fırın helva favorim. Meyvelerle hazırlanan tatlıları sevenler için ise kaymakla servis edilen incir tatlısını şiddetle tavsiye ediyorum. Çok farklı ve güzeldi. Yine bir balık sonrası klasiği olan çikolatalı sufle de yemeye değerdi.

fotoğraf 2 (3)                  fotoğraf 3 (4)

Zıpkın Arnavutköy’ün klasikleşmiş balıkçı konseptinden sıkılan, farklı tatlar ve farklı bir atmosfer arayanlara tavsiyem…Şimdiden bol keyifler!

Zıpkın:  Bebek Arnavutköy cad.No:60/1 Arnavutköy

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.