Klasikleşmiş bir balıkçı…Kıyı Balık Tarabya

Klasikleşmiş bir balıkçı…Kıyı Balık Tarabya

Tarabya’da balık denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Kıyı Balık’ta iyi bir servis eşliğinde rakı balık keyfi yapabilirsin.

Meze olarak lakerda, patlıcan ezme gibi klasiklerin en lezzetlisini bulabileceğin bir yer… Kışın bile en güzel domatesi bulup salata yapabildiklerinden çoban salata ya da roka & domates salatasını öneririm.

fotoğraf 1-3                       fotoğraf 2-2

Ara sıcak olarak Yelken, Mavi Balık gibi balıkçılarda olan beğendili levrek, safranlı deniz mahsülleri, deniz mahsüllü pazı sarma gibi değişik lezzetler buranın menüsünde yok. Ancak lezzetli bir kalamar tava, tereyağında karides ya da ızgara ahtapotla klasik ara sıcak keyfi yapabilirsin.

fotoğraf 3-2

Izgara balık seviyorsan ızgara levrek, kızartma istiyorsan barbunu deneyebilirsin. Ancak kalkan mevsiminde geldiysen kalkan tavayı kaçırmamakta fayda var.

fotoğraf 4

Yemeğin üstüne kaymaklı ayva tatlısı ya da kabak tatlısının keyfini arttıracağına eminim.

Standart balıkçı lezzetlerini iyi bir servisle, özenli bir ortamda ve lezzetli olarak yemek istiyorsan burası ideal bir yer. Ancak benim gibi balıkçıda manzara senin için önemliyse önünden yol geçmeyen ve benzer fiyatlar ödeyeceğin Mavi Balık’ı ya da daha salaş ve makul bir alternatif olan Limanda Balık’ı tavsiye ederim.

Kıyı Balık – Cumhuriyet Mh., 34457 İstanbul

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.