Kahve ve atıştırmalıklarla kendini Avrupa’da hissetmek… Manuel Deli & Coffee

Kahve ve atıştırmalıklarla kendini Avrupa’da hissetmek… Manuel Deli & Coffee

İstanbul’da Avrupa tipi kafeler aradığında bunun için Karaköy, Cihangir, Çukurcuma tarzı semtlere gitmek gerektiğini hepimiz biliyoruz artık. Ancak Karaköy beklenenin üstünde ilgi duyduğu için rahatlık, uzun uzun bir mekanda oturup kendini evinde hissetme durumunun biraz daha ötesinde görme ve görülme yeri olmaya başladı. Cihangir ve Çukurcuma ise hala çevrede yaşayan yabancıların, çok çeşitli beklentileri olmayan ama özel lezzetleri arayan insanların kendini daha mutlu ve rahat hissedeceği kafeleri barındırıyor. Özellikle kahvenin iyisini içmek isteyenler için bir çok özel adres var. 7gr, Kronotrop, Holy Cafe gibi alternatiflerden sonra açılan Manuel de bunlarda bir tanesi, hatta benim en çok beğendiğim.

Muhteşem bir iç ve dış dekorasyona sahip Manuel’de sarı ve yeşile çalan bir mavi renginin tonları hakim. Buranın özel yanı ise iyi bir kahveci olmasının yanı sıra ismindeki Deli kısmının hakkını verecek lezzetli sandviçleri ve ekşi maya ekmeğiyle hazırlanan güzel pizzaları olması.

fotograf 2 (5)                 fotograf 3 (4)

Pizzalarını denemek için hevesle gittiğimden ilk içeri girdiğimde bizim için yeni bir pizza yapmayacaklarını anladığım zaman üzüldüğü itiraf etmeliyim. Ancak makasla istediğim büyüklükte bir parça kestirip lezzetli füme kontrafile ve ekşi maya ekmeğiyle hazırlanan pizzayı sıcak bir şekilde yiyince çok keyif aldım. Isıtılmış olmasına rağmen pizzanın yapısı gereği tadı çok güzeldi. Sadece uzayan bir peynir beklememek lazım ama tekrar gelip bu pizzalardan yemek istedim kesinlikle.

Pizza haricinde şarküteri kısmında bulunan ürünlerle istediğin ekşi maya ekmekleriyle istediğin sandviçi hazırlatabilirsin. Bizim denediğimiz füme kontrafile, kolot peyniri ve rokalı, ekmeğine hardal sos sürülmüş sandviç çok lezzetliydi, kesinlikle tavsiye ederim.

Kahveler ise günlük öğütülmüş olarak kullanılıyor. Latte ve Americano tam kıvamındaydı. Mavi ve sarı renkteki keyifli karton bardaklarda ya da M harfli muglarda içmek mümkün.

Küçük atıştırmalıklar istersen Gaziantep‘ten gelen Kahke veya baklavadan bir tane yiyebilirsin. Buradan hemen tüketeceğin ürünler haricinde kavanozda reçeller, kahve makinaları, özel paketli çikolatalar gibi kapalı ürünler de alabilirsin.

fotograf 1 (5)

Suyun da zarif bir sebilden ikram edildiği Manuel’e güzel bir kahve içmek, lezzetli bir sandviç ya da pizza yemek istediğinde uğramanı tavsiye ederim.

Manuel Deli & Coffee – Cihangir Cad. 23A Beyoğlu, İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.