Eşsiz bir manzara eşliğinde klasikleşmiş lezzetler için…Park Şamdan

Eşsiz bir manzara eşliğinde klasikleşmiş lezzetler için…Park Şamdan

1981’den beri hizmet veren, yılların eskitemediği Park Şamdan Rixos Pera’nın terasına çok yakışmış…

Gün batımını Pera’da seyretmenin yeri apayrı…Teras manzarasının güzelliği leziz yemeklerle buluşunca daha da güzel bir hal alıyor.

Park Şamdan’ın menüsü Türk mutfağı ağırlıklı ama dünya mutfaklarından da örnekler sunuyor. Menüdeki hemen hemen tüm iddialı lezzetleri tattık ve tüm yemekler lezizdi. Favorilerimden ilki ise sıcak başlangıçlar arasında yer alan kokoreç oldu. Yenebilecek en temiz ve leziz kokoreçlerden biri olan bu başlangıç Park Şamdan’da bulmayı beklemeyeceğim sürpriz bir lezzet. Oldukça leziz…

fotoğraf 1-3 kopya 3                        fotoğraf 2-2 kopya 2

Ana yemekler arasından en iddialı lezetler ise bonfile ve köfte ile hazırlanmış yoğurtlu kebap, sebze spaghetti ile servis edilen kuzu pirzola ve şarap soslu deniz levreği. Et severler için ilk iki tercih özel tavsiyem. Balığı ise soslu şekilde tercih eden ve kuşkonmaz severlere tavsiyem ise levrek.

fotoğraf 1-3 kopya 2                       fotoğraf 4 kopya

Tatlılara gelirsek bence Park Şamdan’ın en iddialı olduğu noktalardan biri…Her tatlı ayrı ayrı taptaze ve çok lezizdi. Favorilerim: ekmek kadayıfı, creme brulee ve panna cotta. Ama Türk mutfağı klasiklerinden keşkül de çok güzel lezzetler arasında.

fotoğraf 2-2 kopya 3                       fotoğraf 3-2 kopya

Park Şamdan’ın mutfağına giren her şey çok özenle seçiliyor ve hazırlanıyor. Hem eşsiz bir manzara hem de klasikleşmiş lezzetler için bu mekanı ziyaret edebilirsin. Sadece birer kokteyl yudumlayıp manzara eşliğinde keyifli sohbetler için bile uğranabilir…

Afiyet olsun!

Park Şamdan Pera: Kamerhatun Mah. Mesrutiyet Cad. No:44 Tepebaşı Taksim (Rixos Pera teras katı)

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.